fb
RU










Kalejdoskop

All inclusive
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Eduard Radziukiewicz
Scenariusz: Aleksandr Malienkow
Zdjęcia: Denis Panow
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 93 min.

Obsada:Michaił Biespałow, Marina Aleksandrowa, Nonna Griszajewa, Roman Madianow

Opis:
Życie Andrieja – właściciela drogiej i popularnej klinki weterynaryjnej na Rublowce – jest udane. Co więcej, cieszy się zainteresowaniem pięknych kobiet, które przychodzą do niego ze swoimi słodkimi zwierzątkami. Namiętna noc z żoną oligarchy wszystko jednak zmienia. Zazdrosny mąż Edik odkrywa prawdę. Życie biznesmena ulega zmianie. Ma tylko jedno wyjście z sytuacji – ucieczkę z kraju. Andriej wyjeżdża do Turcji w ramach programu All inclusive, nie podejrzewając, że podróż ta zawiera o wiele więcej atrakcji, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Po piętach depcze mu austriacki płatny zabójca Rudolf…




Dwa dni
Gatunek: Tragikomedia
Reżyseria: Awdotia Smirnowa
Scenariusz: Anna Parmas, Awdotia Smirnowa
Muzyka: Aleksiej Stiebliew, Piotr Klimow
Zdjęcia: Maksim Osadczej
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 90 min.

Obsada:
Ksenia Rappoport, Fiodor Bondarczuk, Jewgienij Murowicz, Irina Rozanowa

Opis:
Piotr Drozdow, wysoko postawiony urzędnik z Moskwy, przyjeżdża do prowincjonalnego muzeum zapomnianego klasyka literatury rosyjskiej na wniosek gubernatora okręgu. Przełożony głównego bohatera chce zabrać muzeum ziemie, aby wybudować na niej nową rezydencję. Drozdow na początku popiera decyzję gubernatora. Spotkanie z Maszą, literaturoznawcą i zastępcą dyrektora muzeum, zmienia jednak jego zdanie nie tylko w kwestii zagospodarowania ziemi, ale i całego swojego życia.




Forsa
Gatunek: Komedia kryminalna
Reżyseria: Konstantin Busłow
Scenariusz: Konstantin Busłow
Zdjęcia: Lewan Kapanadze
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 96 min.

Obsada:
Maria Biersieniewa, Roman Madianow, Gija Gogiszwili, Georgij Gurgulija, Michaił Mieschi, Jakow Kycieriewski, Władimir Syczew

Opis:
Moskwa. Nasze czasy. W centrum miasta dwóch złodziei kradnie z samochodu torbę z milionem euro. Myślą, że w końcu im się poszczęściło, ale nie przypuszczają, w co się wpakowali. Zaczyna się polowanie na złodziei. Pokusie nie mogą się oprzeć ani policjanci, ani bandyci. Taka kwota absolutnie zmienia ludzi. Wszyscy zaczynają postępować w identyczny sposób. Pragną tylko pieniędzy. A wszystko zaczęło się od tego, że milioner Grigorij nie chciał uczciwie płacić podatków.




Kocham Cię
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Paweł Kostomarow, Aleksandr Rastorgujew
Scenariusz: Susanna Baranżyjewa
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 81 min.

Obsada:
Stanisław Czerkasow, Władisław Kuzmienko, Iwan Miroszniczenko, Aleksandr Głotow, Tatiana Kulisz

Opis:
Kapitan policji sfilmował kamerą swoją codzienną pracę, rodzinę. Pewnego razu zostawił kamerę w samochodzie, który następnie został skradziony. Tak kamera trafia w ręce trzech młodych chłopców. Młodzi ludzie, którzy żyją w dzielnicy pracowniczej, bawią się nową zabawką. Nagrywają swoje życie, puste rozmowy, bezsensowną pracę, wałęsanie się po dzielnicy, spotkania i kłótnie z dziewczynami. Stopniowo na pierwszy plan wysuwa się główny temat ich młodego życia – miłość. Cynizm i infantylność młodości zderza się z prawdziwym życiem. Świat bohaterów przewraca się do góry nogami.




Żyła sobie baba
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Andriej Smirnow
Scenariusz: Andriej Smirnow
Zdjęcia: Nikołaj Iwasiw, Jurij Szajgardanow
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 150 min.

Obsada:
Daria Jekamasowa, Wład Abaszyn, Maksim Awierin, Aleksiej Sieriebriakow, Aleksiej Szewczenkow, Roman Madianow

Opis:
Rosja, gubernia tambowska, lata 1909–1921. Rosyjska wioska przeżywa ciężkie chwile: wojnę światową, rewolucję, wojnę ojczyźnianą. W centrum opowieści znajdują się dramatyczne losy chłopki i czterech mężczyzn, z którymi była związana. Przez pryzmat jej życia i miłości zostają ukazane losy państwa i krwawe karty historii.




Nieadekwatni ludzie
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Roman Karimow
Scenariusz: Roman Karimow
Zdjęcia: Ilja Owsieniew
Rok produkcji: 2010
Czas trwania: 102 min.

Obsada:
Ilja Liubimow, Ingrid Olierinskaja, Jewgienij Cyganow, Julia Takszyna

Opis:
Cichy i dobrze wychowany Witalik próbuje zacząć nowe życie. Jednak dziwnym trafem spotyka na swojej drodze samych wariatów. Jego sąsiadką jest ekscentryczna Kristina, która próbuje zmienić go w normalnego faceta. W nowej pracy podrywa go szefowa, a jego psycholog okazuje się sadomasochistą. Witalik wydaje się być tutaj jedyną adekwatną osobą. Ale czy na pewno?




Odszedł i nie wrócił
Gatunek: Tragikomedia
Reżyseria: Walerij Pendrakowskij
Scenariusz: Georgij Nikołajew
Muzyka: Zygmund Konieczny
Zdjęcia: Grigorij Jabłocznikow
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 94 min.

Obsada:
Kiriłł Kiaro, Jekatierina Malikowa, Aleksandra Bieriezowiec-Skaczkowa, Irina Jefriemowa, Natalia Tietienowa, Piotr Mierkułow, Siergiej Griekow, Feliks Antipow, Olga Gutszmidt-Ostroumowa

Opis:
Tragikomiczna opowieść o człowieku, który znalazł się w sytuacji między życiem a śmiercią, między światem zmyślonym a rzeczywistym. Historia o tym, jak człowiek wyruszył w swoją ostatnią podróż, w której splotły się przeszłość i przyszłość, utracone i to, co wciąż istnieje, żywe i martwe, śmiech i smutek. To podróż, w której marzenia i dążenia ukrywają prawdziwy stan rzeczy, składa się ze zwyczajnych przygód, które towarzyszą nam na co dzień.


Praktykowanie piękna
Reżyseria: Wiktor Szamirow
Scenariusz: Wiktor Szamirow, Gosza Kucenko, Konstantin Juszkiewicz
Muzyka: Dmitrij Katchanow
Zdjęcia: Siemion Jakowliew
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 93 min.

Obsada:
Wiktor Szamirow, Gosza Kucenko, Konstantin Juszkiewicz, Ksenia Radczenko, Paweł Sawinkow

Nagrody/wyróżnienia:
2011 – Nagroda za najlepszą rolę męską (Konstantin Juszkiewicz) na XXII Festiwalu Kinotawr

Opis:
Ludzie, którzy przeżyli swoje szalone, młodzieńcze nadzieje na ogół zgadzają się na rolę uczestnika tłumu. Jednak niektórzy przez całe życie czują w sobie większą siłę i sądzą, że są przeznaczeni do wyższych celów. I wciąż coś robią, robią, robią… Tworzą albo kradną i zabijają na szeroką skalę. W tej historii bohaterowie nie zabijają i nie kradną. Po prostu dla odmiany: jeżdżą z występami, wystawiają spektakl, jeżdżą, grają, jeżdżą, grają, piją, kłócą się, jeżdżą, godzą się, piją, kochają, nienawidzą, żyją, grają, żyją...




Serce bumerang
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Nikołaj Chomieriki
Scenariusz: Nikołaj Rodionow, Nikołaj Chomieriki
Zdjęcia: Szandor Bierkieszi
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 96 min min.

Obsada:
Aleksandr Jacenko, Kławdija Korszunowa, Natalia Batrak, Paweł Pietrow, Igor Wołkow, Aleksandr Ilin, Jekatierina Siemionowi

Opis:
Kostia ma 23 lata, pracuje jako asystent inżyniera w metrze. Pewnego razu lekarz zdiagnozował u Kostii poważną chorobę. Bohater filmu dowiaduje się, że ma chore serce i może umrzeć w każdej chwili. Kostia postanawia nikomu nie mówić o swojej chorobie. Próbuje żyć jak dawniej, ale coraz częściej rozmyśla o sensie życia.




Suchodoły
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Aleksandra Strielianaja
Scenariusz: Aleksandra Strielianaja
Muzyka: Aleksandr Łaniejew
Zdjęcia: Aleksandr Diemjanienko
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 90 min.

Obsada:
Jana Jesipowicz, Roza Chajrullina, Elena Kalinina, Oleg Garkusza, Danii Szygapow, Wadim Skwirskij, Natalia Burmistrowa

Opis:
Historia, w której przeplatają się losy arystokratycznej rodziny i jej pracowników, do tej pory uważana jest za jeden z najbardziej znaczących i wyrazistych portretów życia w Rosji końca XIX wieku. Główna bohaterka filmu – Natalia – to młoda i naiwna dziewczyna ze wsi, która służy w zubożałej rodzinie w ich wiejskiej posiadłości. Natalia nie zna innego życia. Wierzy w przesądy i wszystko napawa ją lękiem. Ma jednak duszę bohaterki. W filmie ukazane są zmienne koleje jej życia: miłość, oddanie właścicielom, doświadczenie mistyczne, wygnanie, zdrada, wiara. Dzięki temu obserwujemy śmiertelne dzieje losów rodziny Chruszczow, w której służy Natalia. „Suchodoły” to współczesna historia, pełna suspensu i akcji, o niesamowitej głębi i doskonałości artystycznej, które są charakterystyczne dla najwybitniejszych dzieł Iwana Bunina.




Szczęśliwi ludzie
Gatunek: Film dokumentalny
Reżyseria: Dmitrij Wasiukow
Rok produkcji: 2008
Czas trwania: 95 min.

Opis:
W dokumencie przedstawione jest życie prawdziwych myśliwych, wędkarzy i zwykłych mieszkańców wioski. Reżyser Dmitrij Wasiukow, za pomocą kadrów filmowych, ukazuje swoją miłość do tajgi. Tytuł filmu „Szczęśliwi ludzie” nie ma ukrytego znaczenia. Bohaterowie filmu to naprawdę szczęśliwi i spełnieni ludzie. Grupa kinematografów z Moskwy spędziła z bohaterami filmu cały rok, aby pokazać całe piękno i prawdziwe życie w syberyjskich wioskach. Kto widział chociaż fragment życia „szczęśliwych ludzi”, na pewno się zgodzi, że to wyjątkowy film.




W drobny mak
Gatunek: Czarna komedia
Reżyseria: Roman Karimow
Scenariusz: Roman Karimow
Muzyka: Roman Karimow
Zdjęcia: Jurij Kokoszkin
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 95 min.

Obsada:
Nikita Diubanow, Iwan Nikołajew, Rawszana Kurkowa, Artiom Tkaczenko, Irina Wiłkowa, Aleksandr Pliuszczew

Opis:
Co zrobić z ludźmi, którzy tak bardzo ingerują w nasze życie? Może ich zabić? A czy możemy ich zabić? A kto może zabić? … Dwie dziewczyny-maniaczki spychają rowerzystę z drogi, zabijają pedofila, kradną maszynę modnego zimnego drania… … Sławny DJ prowadzi skandaliczne show, w którym drwi z publiczności. Po kolejnej audycji DJ zostaje porwany… … Żona, która marzy o rozejściu się z mężem, zaprasza na urodziny swojego kochanka, który zostaje zabity, gdy ona wychodzi do sklepu po papierosy. Historie bohaterów składają się na absurdalną i pełną przemocy czarną komedię. Poszczególne losy bohaterów przecinają się na drodze za miastem. Los stawia kropkę nad i…




Ziemia ludzi
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Siergiej Goworuchin
Scenariusz: Siergiej Goworuchin, Siergiej Karandaszow, Wadim Boczanow
Muzyka: Oleg Fiedosiejew
Zdjęcia: Grigorij Jabłocznikow
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 105 min.

Obsada:
Aleksandr Ratnikow, Anna Taratorkina, Tatiana Kołganowa, Siergiej Sznyriew

Opis:
Utalentowany, ale niecieszący się popularnością pisarz Aleksiej Komarow powraca do Moskwy z Workuty, gdzie pracował jako poszukiwacz złota. Powraca do cywilizowanego świata – Moskwy, który stał się okrutny i destrukcyjny. W Moskwie, gdzie jeszcze tak niedawno najważniejsza była uczciwość i szczerość, moralność i prawdziwa literatura, teraz rządzi władza i pieniądz. Bohater w drodze do Moskwy poznaje młodą kobietę, która jest tak samo samotna jak on. Przyjeżdża z nią do stolicy w nadziei odnalezienia szczęścia, upragnionej pracy i natchnienia. Jednak spotkania ze starymi znajomymi, „nowe życie”, które również im się nie ułożyło, bezsensowne poszukiwania pracy w teatrach i wydawnictwach z nadzieją na zrozumienie i wsparcie, kończą się coraz to nowymi rozczarowaniami.




Copyright 2011 © Festiwal Sputnik nad Polską
wykonanie, aktualizacja serwisu: boria.pl