fb
RU


WARSZAWSKA EUFORIA

Euroazjata
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Szarunas Bartas
Scenariusz: Szarunas Bartas, Kartin Pallie
Muzyka: Aleksandr Ziekkie
Zdjęcia: Szarunas Bartas
Rok produkcji: 2010
Czas trwania: 111 min.

Obsada:
Klawdija Korszunowa, Szaranus Bartas, Eliza Siednaui, Erwan Ribar

Opis:
Giena nie ma złudzeń, co do swojej przyszłości – „życie jest krótkie, wszystko, co w nim jest dobre, już się wydarzyło”. Giena wychował się bez rodziców, na początku lat 90-tych zajmował się ściąganiem haraczy, a następnie handlował narkotykami. Przemycał je z Litwy do Francji przez Polskę i z powrotem. Nie miał przyjaciół. Miał jednak wielu wrogów, ale nawet dla nich przestał być interesujący. Gdy Giena otrzymuje szansę na nowe normalne życie, postanawia się jej trzymać. Najpierw jednak musi oddać pieniądze, które pożyczył od jednego z moskiewskich biznesmenów…


Listy do Anioła
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Jermiek Szinarbajew
Scenariusz: Jermiek Szinarbajew, Bien Chopkins, Marina Batinowa
Muzyka: Aktoty Raimkułowa
Zdjęcia: Aleksiej Arsientiew
Rok produkcji: 2009
Czas trwania: 92 min.

Obsada:
Ajga nym Sadykowa, Amir Alpijew, Ilja Liubimow

Opis:
Gulnara poznaje mężczyznę i spędza z nim noc. On opowiada jej piękne i romantyczne historie miłosne, a ona o swojej tragicznej miłości do dwóch mężczyzn na raz. Jeden z nich ją uwielbiał, a drugi był uosobieniem nietrwałości i niewierności. Gulnara jednak kochała ich obu. Wszystko się zmieniło pewnej strasznej nocy, kiedy jednego z zakochanych odnaleziono martwego.


Masakra
Gatunek: Thriller
Reżyseria: Andriej Kudinienko
Scenariusz: Aleksandr Kaczan
Muzyka: Oleg Chodosko
Zdjęcia: Paweł Zubrickij, Aleksiej Ubiejwołk
Rok produkcji: 2010
Czas trwania: 100 min.

Obsada:
Dmitrij Miller, Andriej Nazimow, Marija Kurdieniewicz, Swietłana Zieliepkowskaja

Opis:
Do tajemniczego majątku grafa, Władimira Pazurkiewicza, przybywa młody człowiek Nikołaj Kazancew, który planuje studiować sztukę we Włoszech. Nie ma on jednak środków na dalszą naukę, planuje więc przekręt. Kazancew przekonująco udaje profesora. Studiuje bogatą bibliotekę grafa i jednocześnie zaleca się do jego pięknej żony – Anny. Dziwne wydarzenia, które mają miejsce w posiadłości, wciągają gościa w mistyczną i przerażającą historię.


Moje drogie dzieci
Gatunek: Komedia liryczna
Reżyseria: Żanna Isanbajewa
Scenariusz: Żanna Isanbajewa
Muzyka: Paweł Li
Zdjęcia: Władisław Zażeriło
Rok produkcji: 2009
Czas trwania: 95 min.

Obsada:
Alichan Indiszewa, Jerbołat Toliegienow, Ajkyn Kałykow, Raja Adyganowa

Opis:
Matka, która urodziła pięcioro dzieci, żyje z najmłodszym synem w zagubionej wiosce na bezkresnych stepach Kazachstanu. Starsze dzieci już dawno założyły swoje rodziny i mają swoje dzieci. Mama, babcia postanawia, że przyszedł czas zebrać razem swoją rodzinę. Powód do tego jest wspaniały – wesele młodszego syna. Dzieci żyją w różny sposób. Dwie córki i dwaj synowie – to cztery historie, różne losy, miastowe i wiejskie, i nie zawsze szczęśliwe. Matka zadaje wszystkim pytanie: jak zorganizujemy wesele – otrzymuje cztery różne odpowiedzi…


P.S.
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Jełkin Tulczijew
Scenariusz: Jełkin Tulczijew
Rok produkcji: 2010
Czas trwania: 90 min.

Obsada:
Nazim Tulachodżajew, Mirmaksud Ochunow, Aliza Biegmatowa

Opis:
Film o losach technika RTV, pracującego na wsi. Jego życie toczyło się jak zwykle swoim biegiem: rodzina, praca, problemy dnia codziennego. Wieczne kłótnie z młodszym bratem, który nie chce się ustatkować. Jest tylko jedno „ale”: w bohatera trafia piorun. Od tego momentu wszystko nabiera innego znaczenia, cały świat staje się dla niego jedną wielką zagadką, którą powinien rozwiązać, żeby nie zwariować.


Złodziej światła
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Aktan Arym Kubat
Scenariusz: Aktan Arym Kubat, Talip Ibraimow
Muzyka: Andre Mattias
Zdjęcia: Charan Kydyralijew
Rok produkcji: 2010
Czas trwania: 80 min.

Obsada:
Aktan Arym Kubat, Askat Syłajmanow, Staniek Tojczubajew

Nagrody/wyróżnienia:
2010 – Grand Prix i nagroda na festiwalu „Eurazja” 2011 – Nagroda dla najlepszego aktora i nagroda Gildii Krytyków Filmowych na festiwalu „Kinoszok”

Opis:
Główny bohater filmu – wiecznie wesoły elektryk, którego rodacy nazywają pieszczotliwie dziadunio światło. Właśnie on, człowiek o życzliwym i dobrym sercu, nie tylko podłącza światło elektryczne, które często gaśnie w domach mieszkańców wioski, lecz także wnosi w ich byt światło miłości, wierności, życia, a przede wszystkim – śmiechu. Dziadek światło jest zawsze potrzebny – i tym, którzy mają problemy z instalacją elektryczną, i tym, którzy mają problemy w związku małżeńskim, i tym, którzy mają władzę mieście, i tym, którzy są po prostu znudzeni życiem. Wszystkim pomoże i wszędzie zdąży. Może nawet oszukiwać prawo: przewinąć licznik samotnemu emerytowi, żeby nie był dłużnikiem państwa.


Copyright 2011 © Festiwal Sputnik nad Polską
wykonanie, aktualizacja serwisu: boria.pl