• wisła Sputnik nad Polską zaprasza na 10. Festiwal Wisła (więcej...)
  • galeria 10 sputnika Galeria zdjęć 10. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • filmy konkursowe Filmy konkursowe (więcej...)
  • galeria 10 sputnika Galeria zdjęć 10. Małego Sputnika (więcej...)
Aktualności

2. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” w Azerbejdżanie


Już jutro – 22. kwietnia – startuje 2. „Wisła” w Baku. Pokazy w The Landmark Cinema potrwają do 27. kwietnia.

Festiwal rozpoczniemy w najbliższą sobotę o godz. 19:00 projekcją filmu Władysława Pasikowskiego „Jack Strong”. W kolejnych dniach widzowie w Azerbejdżanie zobaczą dramat „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, „Na granicy” Wojciecha Kasperskiego, „Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego, „Hiszpankę” Łukasza Barczyka oraz kultową komedię Juliusza Machulskiego „Seksmisja”.

Relację z rozpoczęcia Festiwalu zda nam po weekendzie Dyrektor Małgorzata Skulska, która osobiście powita widzów w Baku. Mamy nadzieję, że „Wisła” powtórzy sukces frekwencyjny z ubiegłego roku!

Azerbejdżan jest przedsmakiem głównej edycji Festiwalu w Rosji, która zbliża się do nas wielkimi krokami. Moskiewska „Wisła” obchodzi w tym roku 10. jubileusz! Z tej okazji przygotowaliśmy dla publiczności tak wiele wydarzeń, że nie zdołamy tradycyjnie zamknąć się w tygodniu. Szykujcie się na 2 tygodnie z polską kulturą – filmy, książki, sztuki, wystawy, koncerty i godziny twórczych rozmów! Na moskiewskich ekranach zagramy aż w 4 kinach – „Pięć gwiazd na Pawieleckiej”, „Iluzjon”, „Oktiabr” i „Pionier”. Szczegóły niebawem na www.festiwalwisla.pl.


 

powrót


Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR

Ministerstwo FR MKiDN

pisf zakochaj sie w warszawie centrum dialogu centrum r Gosfilm fond
Darczyńca
fundacja polska miedź

festagent 360stopni boria.pl drukarnia

E.A.R legalna kultura nck Filmoteka narodowa bioarp trashki miłość akademia fotografii klub komediowy skamiejka pogłos to się wytnie tam i spowrotem egosecure wydawnictwo czarne świat książki prószyński i spółka hachette sic booker katiusza jezyk rosyjski pwn bagatela agora kino praha teatr współczesny slajdy claroscuro akademia tanga teatr ateneum teatr powszechny
kino wyborg -- -- prisma melnica zero

tvp kultura ams kino polska filmbox filmbox premium chilli zet Empik poka poka kultura dostepna kino k mag Ekrany Aktivist przegląd Fragile Zupełnie inny świat Przedsiebiorcy@eu Hiro Film&TV Kamera Rosyjski Kurier Warszawski visitor pocisk imperium kobiet Ewropa wp.pl film filmpro laif Filmaster o.pl 5kg kultury pitu pco i gdzie kulturaonline mówią na mieście DlaStudenta.pl cjg24 historia
kino profi cinema lenta kino afisza lumiere