• wisła Sputnik nad Polską zaprasza na 10. Festiwal Wisła (więcej...)
  • galeria 10 sputnika Galeria zdjęć 10. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • filmy konkursowe Filmy konkursowe (więcej...)
  • galeria 10 sputnika Galeria zdjęć 10. Małego Sputnika (więcej...)
Pokazy specjalne

Pokaz filmu „ŚLADY NA ŚNIEGU”


Pokaz filmu „ŚLADY NA ŚNIEGU” reż. Władimira Kozłowa oraz impreza muzyczna „MAMA ANARCHIJA”

 

Pierwsza i praktycznie jedyna scena punkowa w ZSRR narodziła się w drugiej połowie lat 80. nie w Moskwie ani w Leningradzie, ale w zupełnie nieoczekiwanym miejscu – na Syberii. Rozwijała się przede wszystkim w Nowosybirsku, Omsku i Tiumeni, gdzie powstała nieformalna grupa muzyków punkowych, która funkcjonowała według zasady DIY („zrób to sam”), chociaż sami jej uczestnicy wtedy jeszcze niewiele wiedzieli o tej ideologii. Przedstawiciele tego ruchu wspólnie występowali na nie do końca legalnych koncertach i w warunkach domowych nagrywali albumy na kasetach magnetofonowych, które później rozpowszechniali półlegalnymi kanałami.

 

Po filmie zapraszamy na imprezę MAMA ANARCHIJA.


Zabierzemy Was na wycieczkę krajoznawczą śladami alternatywnych szlagierów z Rosji i Wschodniej Europy, od Tallina po Skopje. W programie: radziecki punk i funk, jugosłowiańska nowa fala, polski bigbit, jarocińskie evergreeny, czechosłowacki garage, surf znad Balatonu i wiele więcej!

 

Zagra Bursztynek – połowa duetu Bursztynek&Kasztanek, od czterech lat siejącego spustoszenie na parkietach stołecznych klubów.

 

Wśród uczestników imprezy rozlosujemy książkę Kostantego Usenki „Oczami radzieckiej zabawki”.

 

 

12 listopada, godz. 19:00

Miejsce: KLUB POGŁOS, Burakowska 12

WSTĘP WOLNY!


         powrót


Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR

Ministerstwo FR MKiDN

pisf zakochaj sie w warszawie centrum dialogu centrum r Gosfilm fond
Darczyńca
fundacja polska miedź

festagent 360stopni boria.pl drukarnia

E.A.R legalna kultura nck Filmoteka narodowa bioarp trashki miłość akademia fotografii klub komediowy skamiejka pogłos to się wytnie tam i spowrotem egosecure wydawnictwo czarne świat książki prószyński i spółka hachette sic booker katiusza jezyk rosyjski pwn bagatela agora kino praha teatr współczesny slajdy claroscuro akademia tanga teatr ateneum teatr powszechny
kino wyborg -- -- prisma melnica zero

tvp kultura ams kino polska filmbox filmbox premium chilli zet Empik poka poka kultura dostepna kino k mag Ekrany Aktivist przegląd Fragile Zupełnie inny świat Przedsiebiorcy@eu Hiro Film&TV Kamera Rosyjski Kurier Warszawski visitor pocisk imperium kobiet Ewropa wp.pl film filmpro laif Filmaster o.pl 5kg kultury pitu pco i gdzie kulturaonline mówią na mieście DlaStudenta.pl cjg24 historia
kino profi cinema lenta kino afisza lumiere