Aktualności

12. MAŁY SPUTNIK NIE ZWALNIA TEMPA

Ubiegły weekend z 12. Małym Sputnikiem minął nam na świetnej zabawie, mocy atrakcji i wrażeń. To był jednak dopiero początek naszego kinowego święta! Sobotnie i niedzielne wydarzenia zabiorą nas wprost do gwiazd.

Nasi mali widzowie rozpoczną weekend już w piątek o 18:00 podczas warsztatów „Szklana opowieść” w Pracowni Kaliente, gdzie będą mieli okazję poznać tajemną sztukę malowania na szkle.

Sobota zapowiada się wyjątkowo intensywnie. O poranku w Kinie Luna będziemy mogli pouczyć się języka rosyjskiego ze Szkołą Języka Rosyjskiego „Katiusza”, która pokaże nam, że nauka wcale nie musi być nudna! Następnie o godzinie 12:00 Pracownia Kaliente otworzy przed nami mityczne wrota do świata naszych przodków podczas warsztatów glinianych „Głagolica i amulety słowiańskie”. O 13:30 odwiedzi nas tajemnicze i piękne Muzeum Domków dla Lalek, które umili nam czas przestrzennymi kolorowankami.

W sobotę przeżyjemy także intrygującą historyczną podróż po warszawskich cerkwiach podczas „Spacerów po Warszawie szlakiem rosyjskim”, na które serdecznie zapraszamy młodzież i rodziny z dziećmi. A o godzinie 16:00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą wraz z Czeburaszkiem zastanowimy się kim jesteśmy podczas warsztatów „Nie jesteś czasem niedźwiadkiem?”.

Ostatniego dnia naszego wspaniałego festiwalu stworzymy własnego Konika Garbuska z filcu z Księgarnią „Tarabuk”. Następnie wcielimy się w rolę prawdziwych radiowców podczas warsztatów z Polskim Radiem Dzieciom, a na koniec sami zostaniemy filmowcami i stworzymy swoje własne animacje z „Poklatkowo.pl”.

O godzinie 13:00 w księgarni „Czuły Barbarzyńca w Nowym” posłuchamy „Czułych Czytanek” o przygodach Nieumiałka, które przypomną nam jak ważnymi wartościami są przyjaźń i szczerość.

Podczas weekendu w Kinie Luna będą nam także towarzyszyć animatorzy z „Gwiazdeczkowych animacji”, którzy umilą nam czas oczekiwania na seanse i warsztaty.

Oczekujemy Was w Kinie Luna, pożegnajmy 12. Małego Sputnika głośno i tłumnie!

 

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła