Aktualności

Ostatni weekend z 12.Sputnikiem na warszawskich ekranach

12. odsłona Sputnika wielkimi krokami zbliża się do końca. Przed nami ostatni festiwalowy weekend na warszawskich ekranach, ostatnia szansa na spotkanie z najlepszym kinem rosyjskim i rozmowę z twórcami. „Ajka”, „Ambiwalencja”, „Dwoje”, „Podrzutki” i „Martwe jaskółki” – to tytuły, które szczególnie polecamy na nadchodzący weekend w stolicy. Poza pokazami filmowymi na warszawiaków czeka moc muzycznych emocji na koncercie grupy Aigel, a także Warszawy Wschodniej. Nie zapomnimy też o naszych najmłodszych kinomanach, których zapraszamy w sobotę i niedzielę do Luny na bajkowo-filmowe poranki 12. Małego Sputnika.

Dziś - 16 listopada – zapraszamy na trzy spotkania z twórcami tytułów konkursowych. W kinie Luna o 17:30 pokażemy film „Inna ja” Aleksieja Wasina, który wraz z odtwórczynią głównej roli, Maszą Remer, porozmawia z widzami po projekcji. Zaraz potem, o godz. 20:00, zaprezentujemy "Ambiwalencję" Antona Bilżo, będzie to także okazja do spotkania z aktorką Olgą Cyrsen i producentką Asią Tiemnikową. W Iluzjonie o 18:00 mamy natomiast propozycję dla wielbicieli kina dokumentalnego – film „Oskar” i dyskusja z reżyserem Aleksandrem Smolanskim.

Klub BARdzo bardzo zaprasza o 19:00 na spotkanie „Dzika Kamczatka” z Maciejem Dobasem, a kawiarnia 4pokoje, również o 19, na pokaz filmu „From Podserednieje with love”, połączony z koncertem zespołu Warszawa Wschodnia.

Sobota – 17 listopada – zapowiada się bardzo intensywnie! W Lunie odbędą się dwa spotkania z twórcami filmów konkursowych: o 17:30 „Chwilowe trudności” Michaiła Raschodnikowa i rozmowa z reżyserem, zaś o 20:30 „Podrzutki” Iwana I. Twierdowskiego oraz spotkanie z aktorką Anną Slu.

W Elektroniku po filmie „Dwoje” (godz.16:00) z widzami porozmawiają znakomici debiutanci - reżyser Timofiej Żałnin i operator Anna Rożecka. Dzień zakończy się mocnym akcentem – pokazem konkursowej „Ajki” w reżyserii Siergieja Dworcewoja (godz. 20:30). Po projekcji o pracy na planie opowie polska operator Jolanta Dylewska. Nie zabraknie także kolejnej propozycji dokumentalnej – o 18:00 w Iluzjonie po pokazie „Missing girls. W niewoli miasta marzeń” Wadima Witowcewa zapraszamy na dyskusję z producentem Maksimem Kowesznikowem.

W sobotę zapraszamy również na koncert do klubu BARdzo bardzo, gdzie wystąpi elektroniczno-hiphopowy duet Aigel, czyli jedno z największych odkryć rosyjskiej sceny muzycznej ostatniego roku. Support przed koncertem zagra electro-punkowe trio Procesor Plus, zaś po koncercie zapraszamy na set Schmoltza, serwującego m.in. sowieckie hity disco w zupełnie nowej, tanecznej odsłonie. Start o godz. 20.00.

W niedzielę - 18 listopada – ostatnie 2 spotkania w Lunie. O 14:00 zagramy konkursowe „Martwe jaskółki”, które osobiście przedstawi widzom reżyser Natalia Pierszyna. Festiwal oficjalnie zamkniemy o godz. 19:00, wszystkich chętnych zapraszamy na ogłoszenie werdyktu do kina Luna. Następnie odbędzie się projekcja filmu „Życie raz”, po której widzowie będą mieli okazję do zadania pytań reżyserowi Władimirowi Rakszy.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła