• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce!
W październiku 2015 roku Europejska Agencja Reklamowa zorganizuje trasę koncertową znakomitego Baletu im. Igora Moisiejewa. Założony w 1937 r. zespół, jako pierwsza profesjonalna grupa taneczna, zajmuje się interpretacją artystyczną i promocją tańców nardów świata. Ekspedycje folklorystyczne pierwszych artystów baletu Moisiejewa tchnęły nowe życie sceniczne w ludowe obrazy, dzięki czemu do dziś zachwycają widzów na całym świecie.

Balet Moisiejewa Balet Moisiejewa


Igor Moisiejew opracował około 200 widowisk baletowych. Tańce ludowe narodów Związku Radzieckiego łączył z baletem nowoczesnym i klasycznym, tworząc perfekcyjne formy baletowe. Układał również choreografię do wielkich światowych dzieł muzycznych, głównie Piotra Czajkowskiego. Stworzył on młody zespół specjalizujący się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym repertuarze baletowym. Grupa prezentuje blok tańców narodowych wybranych regionów świata. Zespół nieustannie koncertuje w Rosji i zagranicą, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem miłośników sztuki. Główny kierunek artystycznego rozwoju grupy to połączenie tradycji i innowacji.

Balet Moisiejewa


Dzięki profesjonalizmowi i wysokiej kulturze występów zespół jest dziś swoistym Teatrem Tańca. W repertuarze baletu znajdują się znakomite spektakle w jednym akcie, wystawiane z zachowaniem wszelkich zasad światowej kultury choreograficznej i teatralnej. W zespole występują wszechstronni artyści, wykonujący skomplikowane układy choreograficzne, a jednocześnie tworzący rewelacyjne kreacje aktorskie.

Balet Moisiejewa


W październiku, po długiej nieobecności grupy w Polsce, będziemy mogli podziwiać występy ponad osiemdziesięcioosobowego zespołu baletowego w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Olsztynie i Toruniu. W programie zobaczymy m.in. Tańce Narodów Świata.


Harmonogram występów:

09.10 - Teatr Wielki w Łodzi
11.10 - Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie
13.10 – Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku
14.10 - Hala Urania w Olsztynie
15.10 – Arena Toruń w Toruniu


Bilety: www.ebilet.pl; www.ticketpro.pl; www.bilety24.pl; www.teatrwielki.pl; sieć salonów Empik

KUP BILET

Patroni medialni:

ZetChilli metro brief maleman Przegląd new rkw ewropa.ru zis kinoplex 5kg co i gdzie historia infoludek kulturaonline trojmiasto rynekwschodni