• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Aktualności

"Gorzko!" oraz "Gorzko! 2"


Szczęśliwcom, którzy już rozpoczęli weekend, polecamy dwie części energetycznej komedii Żory Kryżownikowa "Gorzko!" o 14:00 i 16:00 w Lunie.

"Gorzko!"
Nowocześni, inteligentni i ambitni – Natasza i Roma - marzą o stylowym ślubie nad brzegiem morza. Ojczym Nataszy przygotował dla nich jednak inny scenariusz. Grubiański urzędnik administracji miejskiej chce wykorzystać zbliżającą się uroczystość jako trampolinę do własnej kariery. Narzeczeni decydują się więc zorganizować ślub swoich marzeń w tajemnicy przed konserwatywnymi krewnymi. Absurdalny zbieg okoliczności sprawia, że obie uroczystości łączą się w jedną całość.
"Gorzko! 2"
Z nadzieją na zarobienie łatwych pieniędzy ojczym Nataszy wplątuje się w aferę finansową, przez co ściąga kłopoty na siebie i swoich partnerów biznesowych. Ci, nie czekając na wyjaśnienia, szykują zamach na jego życie. Bohater wymyśla więc genialny plan i finguje swoją śmierć. Musi trzy dni przeleżeć w trumnie, przeżyć własny pogrzeb, potem rodzina go odkopie i będzie mógł spać spokojnie. Wszystko idzie dobrze do czasu pojawienia się przyjaciela z wojska, który chce pożegnać się z byłym towarzyszem broni.
powrót