• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Aktualności

Czas rozpocząć drugi weekend 9. Małego Sputnika!


Po niezwykle udanym minionym weekendzie 9. Małego Sputnika czas rozpocząć drugą odsłonę tego wyjątkowego święta rosyjskich bajek oraz filmów przeznaczonych dla najmłodszej widowni. Z tej okazji przygotowaliśmy jeszcze więcej pokazów kinowych oraz jeszcze bogatszy program wydarzeń towarzyszących.

 

W sobotę 14 listopada powrócimy do świata dobrze znanych bohaterów rosyjskiego kina dla najmłodszych w animacjach „Wilk i Zając”, „Iwan Carewicz i Szary Wilk” oraz „Dobrynia Nikitycz i Smok Gorynycz”. Będzie także okazja do spotkania zaprzyjaźnionej grupy zabawnych i krąglutkich Kikorików. Młodzieży zaproponujemy opowieść o pięknej przyjaźni nastolatków – „Prywatne słowo pioniera”.

 

W niedzielę 15 listopada od godziny 9:00 zapraszamy na pokazy klasyki rosyjskiej animacji, która nigdy się nie zestarzeje. Od rana w sali kinowej, na naszych wiernych widzów, będzie czekać brunatny stworek z wielkimi uszami – Czeburaszek. Ponadto przygotowaliśmy wyjątkową nowość w tegorocznej odsłonie „Małego Sputnika” – dziecięcą trylogię o przygodach trzech wesołych bohaterów – „Troje z Prostokwaszyna”, „Wakacje w Prostokwaszynie” oraz „Zima w Prostokwaszynie”. W sekcji „Mały Sputnik dla Młodzieży” wyświetlimy kontynuację filmu przygodowego – „Prywatne słowo pioniera 2” oraz film familijny „Pamiętnik mamy pierwszoklasisty”, w którym przyjaźń i pierwsza miłość splotą się z wątkami funkcjonowania w grupie, wytrwałą pracą oraz pokonywaniem przeszkód przez dzielnego pierwszoklasistę.

 

Lecz „Mały Sputnik” to nie tylko kino. Tradycyjnie każdy mały widz będzie mógł dołączyć do zabaw edukacyjnych, warsztatów, gier oraz konkursów, które przywitają go w holu warszawskiego kina Luna. Całodzienną sobotnią oraz niedzielną animację połączoną z warsztatami ekologicznymi, zapewni agencja eventową Oligo, a sala zabaw Bajkolandia ponownie zaoferuje możliwość sfotografowania się z ulubionymi postaciami z rosyjskich bajek.

 

W sobotę 14 listopada pracownia artystyczna „Formy Kolory” przeprowadzi warsztaty tekstylne, podczas których każdy mały uczestnik ozdobi niezmywalnymi farbkami woreczek na kapcie. Sztuki wystąpień publicznych nauczy Mały Geniusz, natomiast Fabryka gliny pokaże w jaki sposób stworzyć własnymi rączkami wymarzoną glinianą matrioszkę.

 

Ostatni dzień 9. „Małego Sputnika” – niedzielę 15 listopada, otworzy zabawa w podchody z Oligo, która przybliży dzieciom kulturę oraz zabytki Rosji. Parę tajników aktorskiego warsztatu zdradzi Teatr Niewielki w trakcie zajęć teatralnych „Pierwsze kroki na scenie”. Całość zwieńczy minikoncert muzyki rosyjskiej połączony z warsztatami muzyczno-ruchowymi Małej Filharmonii Rozwoju.

 

Serdecznie zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi! Przyłączcie się do wyjątkowej zabawy! Nie może Was zabraknąć!


Dokładny harmonogram wydarzeń Małego Sputnika znajdziecie na:

http://sputnikfestiwal.pl/2015/wydarzenia_maly


 

powrót