• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Aktualności

Aleksander Obuchowicz


„Z wykształcenia jestem historykiem, dlatego wartości artystyczne są częścią mojego życia, one mnie ukształtowały. Dlatego, kiedy wyczuwam niebezpieczeństwo zagrażające wiedzy i sztuce, zaczynam się bardzo niepokoić. Ten niepokój towarzyszy mi przez całe życie. To właśnie z niego narodził się mój film” – w wywiadzie dla Stopklatki mówił reżyser „Frankofonii”.
Ostatnia szansa na obejrzenie filmu na 9. Sputniku dziś o godz. 20:00 w Lunie. Po pokazie zapraszamy na wykład Aleksandra Obuchowicza „Fotograf-operator. Fotografia inspirowana kinem”.

Aleksander Obuchowicz – fotograf i absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku, obecnie prowadzi zajęcia w warszawskiej Akademii Fotografii. W swoim wykładzie skupi się na fotografii inspirowanej kinem. Podczas spotkania uczestnicy zastanowią się, w jakim stopniu scenariusz filmowy może być fabułą opowieści fotograficznej. Na przykładzie dzieł rosyjskich i radzieckich filmowców zostaną omówione związki między kinem a fotografią, wykorzystanie takich elementów obrazu filmowego, jak światło i kompozycja. Wykład poruszy również kwestię relacji między fotografią a pracą operatorską.
powrót