• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Aktualności

"Tlen"


Wielbicielom Iwana Wyrypajewa polecamy pokaz rewelacyjnego "Tlenu" o godz. 15:00 oraz konkursowego "Zbawienia" o 17:30 w kinie Luna.
"Tlen"
Zwykły letni dzień. Saniek, spacerując ulicami, z ciekawością obserwuje przechodniów. Ktoś tańczy hip-hop, ktoś jeździ na skateboardzie, ktoś inny się całuje... Wtem wtedy zauważa JĄ – wolną, piękną, rudowłosą dziewczynę. Od tego momentu wszystko, co dotąd miało znaczenie w życiu Sańka,traci sens. Dziewczyna stanie się dla niego „czystym tlenem”, powietrzem, bez którego nie będzie mógł już żyć.
"Zbawienie"
Akcja filmu zasadniczo osadzona jest w zagadkowym Tybecie. Jak mówił sam twórca podczas sobotniego spotkania z widzami, pomysł na scenariusz zrodził się już kilka lat temu, gdy odkrył on w Tybecie świątynię chrześcijańską na wysokości 4500 m i zapragnął zbadać „czego jeszcze w buddyjskim kraju brakuje ludziom, którzy, wydawać by się mogło, wszystko już mają”. „My, Rosjanie zawsze szukamy sensu życia, szukamy Boga, temat ten jest nam bardzo bliski i ważny” - powiedziała polskiej publiczności producentka Swietłana Kuczmajewa, od dawna współpracującą z reżyserem.
Gorąco zapraszamy!
powrót