• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Aktualności

9. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” zaprasza do udziału w grze miejskiej „Skarby Petersburga”!


A gdyby tak na jeden dzień zamienić Wisłę w Newę, Zachętę w Ermitaż, a Zamek Królewski w Twierdzę Pietropawłowską? I na dodatek przenieść się do XIX w? 6 listopada będzie ku temu okazja!


Będziemy wspólnie odkrywać „Skarby Petersburga”. Dawna stolica Imperium Rosyjskiego do dziś kryje w sobie niezgłębione tajemnice. To tu rozgrywa się akcja jednej z najbardziej mrocznych rosyjskich powieści – „Zbrodni i kary”, tutaj spoczywa jeden z najbardziej znanych na świecie chemików. Petersburskie metro tworzy osobny podziemny świat, a zwodzone mosty raz łączą, a raz dzielą miasto na dwie połowy. Sekrety Petersburga umykają nawet światłu białych nocy.

Do udziału w poszukiwaniach petersburskich skarbów zapraszamy drużyny składające się z 2–5 osób. Na trasie na uczestników czeka 9 punktów, które doprowadzą ich do odkrycia tajemnicy. Gra rozpocznie się 6 listopada o godz. 17.00 w kinie Luna i potrwa ok. 3 godzin. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 listopada, drogą elektroniczną na adres wydarzenia@ear.com.pl.

Na wszystkich uczestników czekają nagrody od partnerów i sponsorów Festiwalu.

 

więcej informacji
powrót