• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Aktualności

Kraina Oz


Dobra wiadomość dla wielbicieli Wasilija Sigariewa. W konkursie 9.Sputnika znajdzie się jego najnowszy obraz "Kraina Oz". Poniżej prezentujemy zwiastun oraz kilka słów o filmie.

Po mrocznych i psychodelicznych dramatach "Bączek" oraz "Żyć" nikt się nie spodziewał, że kolejnym filmem Wasilija Sigariewa będzie sylwestrowa komedia o bajecznym tytule "Kraina Oz".

Nawet w tym gatunku Sigariew pozostaje jednak wierny sobie - zamieszkujące jego krainę Oz postacie siarczyście klną, ćpają za kierownicą, piszą traktaty o defekacji, wyrzucają kochanki z okna, odpalają petardy na głowie i marzą o tantrycznym seksie.

Główna bohaterka, która w sylwestrową noc trafia w sam środek wielkomiejskiego piekła, próbuje odnaleźć drogę do kiosku na ulicy Torforezów, gdzie czeka na nią praca i obietnica lepszego życia. Przemierzając tę dziwną krainę w towarzystwie pieska Tiuti, popada w coraz bardziej kuriozalne sytuacje, by w końcu odszukać swojego Czarnoksiężnika.

Sigariew stawia bezbłędną diagnozę rosyjskiego społeczeństwa, doprawiając tę gorzką pigułę czarnym humorem, mistrzowską dramaturgią, wspaniałymi kreacjami aktorskimi i nastrojową muzyką.

 

Zobacz zwiastun
powrót