• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Aktualności

9. Sputnik zaprasza na pokaz prasowy filmu „Ucieczka z Moskwabadu”!


W następny piątek – 9 października – zapraszamy na pierwszą projekcję 9. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Zaprezentujemy „Ucieczkę z Moskwabadu” - debiut na wielkim ekranie reżyserki popularnych seriali telewizyjnych Darii Połtorackiej.

Scenarzystą filmu jest znany widzom Sputnika autor „Wstydu” - Jusup Razykow. Twórcy ukazują aktualny teraz temat imigrantów na tle współczesnej Moskwy. Główną bohaterką jest inspektor Federalnej Służby Migracyjnej - Masza Łastoczkina – kierująca grupą operacyjną stworzoną w celu oczyszczenia rosyjskiej stolicy od nielegalnych imigrantów. Mąż Maszy zginął z rąk jednego z nich, przez co kobieta stała się bezwzględna w wykonywaniu swoich obowiązków służbowych. Do jej oddziału zostaje skierowany Tadżyk o imieniu Hasan. Jego praca pozornie wygląda na zdradę swoich rodaków, jednak w rzeczywistości mężczyzna bardzo im pomaga. Dzięki Hasanowi Masza zaczyna rozumieć, że sama, tak naprawdę, niczym nie różni się od imigrantów, których ściga. Bohaterowie są intruzami w obcej im, bezdusznej metropolii, w której brat bratu często bywa wilkiem.

Wszystkich zainteresowanych dziennikarzy serdecznie zapraszamy 9 października o godzinie 11:00 do warszawskiego kina Luna, sala A.

UWAGA!   Przedstawicieli mediów zapraszamy również do akredytowania się na warszawską edycję 9.Sputnika nad Polską, zgłoszenia przyjmujemy do 12.10:   

http://sputnikfestiwal.pl/2014/wypelnij
powrót