• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Czarodziej równowagi. Tajemnica Wieży Suchariewa
Reżyseria: Sergiej Sieriogin
Scenariusz: Aleksandr Bojarski, Olga Nikiforowa
Muzyka: Zachar Antonow
Gatunek: film animowany, lektor
Rok: 2005, czas: 76 min.


Głosów użyczyli: Pietia – Prochor Czechowskoj, Margarita – Olga Szorochowa, Kubik/Ciemny Duch – Diomid Winogradow, Jakub Brus – Aleksander Taranżyn, Piotr Wielki – Stanisław Dużnikow, Fioletowy – Wadim Demczog  

To pierwszy rosyjski animowany historyczny film fantasy. Fikcja splata się w nim z faktami i przenosi widzów do dawnej Moskwy czasów Piotra I. Słynny towarzysz cara, uczony i wynalazca, hrabia Jakub Bruce, a poza tym – mag i Czarodziej Równowagi. Wieża Suchariewa jest dla niego i pracownią, i laboratorium, i domem. W zagadkowej wieży znajdują się Wrota do Magicznych Światów, które ochrania Czarodziej Równowagi. Córka Bruce’a Margo i jego uczeń Pietia staną się uczestnikami ekscytujących wydarzeń. Będą musieli rozpocząć podróż między światami, gdzie spotkają ich niesamowite i niebezpieczne przygody. W pokonywaniu przeszkód pomogą dzieciom magia i najcenniejszy skarb na ziemi – przyjaźń. W wyplątywaniu się ze skomplikowanych sytuacji, ale i popadaniu w tarapaty ma swój udział Kubik.
Galeria:

kadry z filmu    kadry z filmu    


2015-11-08, godz. 10:30, Kino Luna, Sala B Kup bilet

Przejdź do spisu wszystkich filmów

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian. Miejsca na seanse festiwalowe są nienumerowane. UWAGA! Brak zwrotu biletów na seanse festiwalowe.