• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Tak tu cicho o zmierzchu...
Reżyseria: Renat Dawletjarow
Scenariusz: Jurij Korotkow, Artiom Witkin, Renat Dawletjarow
Muzyka: Roman Dormidoszyn
Zdjęcia: Siemion Jakowlew
Gatunek: dramat
Rok: 2015, czas: 115 min.


Obsada: Piotr Fiodorow, Anastasija Mikulczyna, Jewgienija Małachowa, Agnia Kuzniecowa, Sofia Lebiediewa, Kristina Asmus, Jekaterina Wiłkowa, Anatolij Biełyj, Daria Moroz, Wiktor Proskurin, Maksim Drozd, Aleksiej Barabasz, Olga Łomonosowa, Ilja Aleksiejew, Walerij Griszko, Stefan Welke, Benjamin Spieler

Ekranizacja powieści Borysa Wasilewa. Maj 1942 roku. W apogeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej z dala od linii frontu, na zapomnianej przez Boga małej stacji kolejowej faszyści wysadzają swój desant, który ma za zadanie dotrzeć do Kirowskiej Linii Kolejowej i nad Kanał Białomorsko-Bałtycki. Nie jest to zwykły oddział piechoty, ale doświadczeni, świetnie przygotowani dywersanci, elita SS, „nadludzie”. Ich przeciwnicy to starszy sierżant Waskow i pięć dziewczyn – żołnierki artylerii przeciwlotniczej. Mogłoby się wydawać, że czeka ich starcie o znaczeniu lokalnym, jednak stawką jest strategicznie istotna arteria komunikacyjna łącząca ważne punkty w kraju. Czy Waskow i jego delikatne rekrutki będą w stanie odeprzeć atak niemieckich dywersantów? Jaką cenę przyjdzie im zapłacić?
Galeria:
2015-11-08, godz. 12:00, Kino Iluzjon, Sala Mała Czarna Kup bilet

2015-11-13, godz. 16:00, Kino Iluzjon, Sala Mała Czarna Kup bilet

Przejdź do spisu wszystkich filmów

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian. Miejsca na seanse festiwalowe są nienumerowane. UWAGA! Brak zwrotu biletów na seanse festiwalowe.