• wisła Sputnik nad Polską zaprasza na 10. Festiwal Wisła (więcej...)
  • galeria 10 sputnika Galeria zdjęć 10. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • filmy konkursowe Filmy konkursowe (więcej...)
  • galeria 10 sputnika Galeria zdjęć 10. Małego Sputnika (więcej...)
10. Mały Sputnik

W dniach 5-6 oraz 12-13 listopada zapraszamy wszystkich małych kinomanów do kina Luna na poranki „Małego Sputnika” w ramach 10. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”.

Jak co roku zabierzemy fanów rosyjskich bajek w niezwykłą podróż z bohaterami zarówno najnowszych filmów animowanych, jak również produkcji na których wychowało się już niejedno pokolenie.

Już po raz drugi, pomyśleliśmy, nie tylko o najmłodszych widzach, lecz również o młodzieży przygotowując sekcję filmową dedykowaną specjalnie dla nastolatków.

Tradycyjnie już czas pomiędzy projekcjami, w holu kinowym, urozmaicony zostanie wieloma warsztatami i zajęciami. Zapraszamy na rozliczne atrakcje z firmą „Oligo”, salą zabaw „Bajkolandia” i mobilnym planetarium „Planeta Anuka”. Twórcze atrakcje w duchu rosyjskim zapewnią pracownie „Formy Kolory” i „Maszyno-Robótki” – wspólnie stworzymy mydełka w kształcie jajek Faberge, tradycyjne drewniane łyżki i własnoręcznie uszyjemy breloczki-matrioszki. Klub języka rosyjskiego „Bukwar” przygotuje lekcję języka rosyjskiego, Teatr rosyjskojęzyczny „APart” zajęcia teatralne, a firma „Mały Geniusz” warsztaty szybkiego zapamiętywania. Ogromną atrakcją i przyjemnością dla uczestników będą z pewnością warsztaty filmowe „Nakręć się” poprowadzone przez Elwirę Kańczugowską.

Dla tych wszystkich, którzy nadal będą czuli niedosyt przygotowaliśmy wspólnie z kawiarnią „Pompon” bajkowe wieczory 4, 8 i 10 listopada. A miłośników nie tylko kina, ale również teatru, zapraszamy już 29 i 30 października na spektakl rosyjskiej bajki „O rybaku i złotej rybce” do Teatru Lalek „Guliwer”.

Wspólnie z Kawiarnią „Czuły Barbarzyńca” w „Nowym Teatrze” oraz wydawnictwem „Sic!” zachęcamy do udziału 13 listopada w „Czułych czytankach”, których gościem będzie książka „Jeżyk we mgle”, czyli międzynarodowy bestseller oparty na rysunkach Franczeski Jarbusowej do kultowego rosyjskiego filmu animowanego Jurija Norsztejna z 1975 roku. Sam film będzie można zobaczyć tego samego dnia w czasie projekcji cyklu filmów Jurija Norsztejna. A co nasi najmłodsi widzowie sądzą o Festiwalu i o kinie w ogóle będzie można posłuchać na antenie Polskiego Radia Trójka w niedzielę 6 listopada w programie „Dzieci wiedzą lepiej”!

Serdecznie zapraszamy do śledzenia szczegółowych informacji na naszej stronie internetowej i Facebooku!

facebook sputnik

Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR

Ministerstwo FR MKiDN

pisf zakochaj sie w warszawie centrum dialogu centrum r Gosfilm fond
Darczyńca
fundacja polska miedź

festagent 360stopni boria.pl drukarnia

E.A.R legalna kultura nck Filmoteka narodowa bioarp trashki miłość akademia fotografii klub komediowy skamiejka pogłos to się wytnie tam i spowrotem egosecure wydawnictwo czarne świat książki prószyński i spółka hachette sic booker katiusza jezyk rosyjski pwn bagatela agora kino praha teatr współczesny slajdy claroscuro akademia tanga teatr ateneum teatr powszechny
kino wyborg -- -- prisma melnica zero

tvp kultura ams kino polska filmbox filmbox premium chilli zet Empik poka poka kultura dostepna kino k mag Ekrany Aktivist przegląd Fragile Zupełnie inny świat Przedsiebiorcy@eu Hiro Film&TV Kamera Rosyjski Kurier Warszawski visitor pocisk imperium kobiet Ewropa wp.pl film filmpro laif Filmaster o.pl 5kg kultury pitu pco i gdzie kulturaonline mówią na mieście DlaStudenta.pl cjg24 historia
kino profi cinema lenta kino afisza lumiere