Moskiewska Szkoła Nowego Kina

Moskiewska Szkoła Nowego Kina to zasadniczo szkoła nowego formatu. Uczy nie tylko rzemiosła, ale i „spojrzenia”. Istniejąca od sześciu lat szkoła posiada swój Kanon i Manifest, które czynią ją unikalną.

Filmy absolwentów Szkoły są nagradzane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, takich jak festiwale w Cannes, Locarno, Amsterdamie, czy Moskwie, „Kinotawr” w Soczi, Artdocfest, festiwale w San Sebastian, Salonikach, Toronto i wielu innych.

Każdego roku Szkołę opuszczają młodzi adepci sztuki filmowej: reżyserzy, scenarzyści, operatorzy, montażyści i aktorzy, wszyscy wzbogaceni o wiedzę i umiejętności, których wymaga praca we współczesnym kinie. Szkoła dysponuje zróżnicowanymi pod względem profili laboratoriami, dzięki czemu sam proces kształcenia upodabnia się do cyklu produkcyjnego.

Studenci Szkoły mają możliwość odbywania staży w Praskiej Szkole Filmowej FAMU, biorą też udział w warsztatch organizowanych podczas festiwalu filmowego CinemadaMare we Włoszech. W Szkole regularnie są organizowane warsztaty prowadzone przez zagranicznych reżyserów. Do tej pory byli to między innymi: Alberta Serra, Philippe Grandrieux, Fred Kelemen, Isabelle Stever, Paul Verhoven, Roy Andersson i wielu innych.

W ciągu dwóch lat spędzanych w Szkole studenci są całkowicie oddani nauce: zajęcia odbywają się codziennie, także w weekendy. Szkoła dba o wszechstronny rozwój swoich studentów; oprócz kursów związanych bezpośrednio ze sztuką filmową, można wziąć udział także w kursach sztuki, literatury, filozofii czy psychoanalizy.

Moskiewska Szkoła Nowego Kina posiada dwie filie – w Petersburgu i Tbilisi. Studenci wszystkich trzech szkół biorą udział we wspólnych seminariach.

www.newcinemaschool.com

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła