Spotkania

Spotkanie autorskie z Wojciechem Góreckim wokół książki „Buran. Kirgiz wraca na koń”

15 listopada, godz. 18.30
Miejsce: Tarabuk w Nowym Świecie Muzyki, ul. Nowy Świat 63
Wstęp wolny


Jak Azja Centralna i Kaukaz wyglądają dziś, prawie trzydzieści lat po rozpadzie radzieckiego imperium? W jaki sposób Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan, których granice wyznaczają zasieki, pola minowe i drut kolczasty, odbudowują i przebudowują swoją tożsamość? Jak głęboko pamięć dramatycznych wydarzeń, w które zawsze obfitowała ich historia, odciska się na życiu mieszkańców Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu? Zapraszamy na spotkanie autorskie, podczas którego Wojciech Górecki opowie o swojej najnowszej książce „Buran. Kirgiz wraca na koń”. Spotkanie poprowadzi Dorota Chrobak.


Wojciech Górecki, ur. w 1970 roku w Łodzi. Zadebiutował w 1986 roku na łamach „Sztandaru Młodych”. Współpracował z szeregiem tytułów prasowych, obecnie m.in. z „Nową Europą Wschodnią”. Pracuje w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia. Znawca Kaukazu i Azji Centralnej.


Współautor filmu dokumentalnego „Boskość Stalina w świetle najnowszych badań”. Autor książek: „Łódź przeżyła katharsis”, „Planeta Kaukaz”, „La terra del vello d'oro. Viaggi in Georgia”, „Toast za przodków”, „Abchazja” oraz najnowszej - „Buran. Kirgiz wraca na koń”. Tłumaczony m.in. na chiński, gruziński i włoski. W 2011 roku był finalistą Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz został nominowany do Nagrody Literackiej Nike. W 2013 roku otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła