Wydarzenia Małego Sputnika

Interaktywny koncert rodzinny „Wschodnie muzyczne opowieści” w wykonaniu „Muzyka Łączy”

10 listopada, godz. 11:00
Miejsce: Kino Luna, Sala A
Czas trwania: 50 min
Wstęp wolny

Ilość uczestników:
150
Zapisy:
malysputnik@ear.com.pl

Koncert „Wschodnie Muzyczne Opowieści” przeniesie nas w świat muzyki rosyjskiej. Usłyszymy dźwięki skrzypiec, pianina, fletu prostego i instrumentów perkusyjnych. Będziemy mieli okazję posłuchać rosyjskiego instrumentu ludowego jakim jest DOMRA.

Specjalnym gościem będzie Barbara Medinger – absolwentka konserwatorium w Kijowie, nauczycielka gry na domrze i gitarze.
Dzieci wysłuchają też krótkiej bajki w języku rosyjskim pt: „Rękawiczka”. Bajkę opowiedzą i zilustrują muzycznie Anna Natalicz, Eva Piłat oraz Anna Martyniuk-Tofiluk.
Podczas koncertu dzieci będą miały okazję pobawić się muzyką za pomocą chust, instrumentów perkusyjnych, a także nauczą się piosenki z rosyjskiej bajki.
Celem koncertu jest osłuchiwanie dzieci z językiem rosyjskim, kulturą oraz muzyką klasyczną pochodzącą ze wschodu, w przystępny im sposób.
Przypominamy, że mniejsze dzieci można bujać w rytm muzyki i nosić po sali.
O projekcie „Muzyka Łączy”:
Anna Natalicz, Eva Piłat i Anna Martyniuk-Tofiluk to trzy mamy, których pasja do muzyki przerodziła się w projekt „Muzyka Łączy”, wspierający edukację muzyczną w Polsce.
Od ponad trzech lat stworzyły i zagrały ponad 160 koncertów. Przeprowadziły ponad 100 warsztatów muzycznych. Wystąpiły m.in. w takich miejscach jak: Łazienki Królewskie w Warszawie, Teatr Ochoty, Królikarnia, czy Kino Iluzjon.
Będąc muzykami, pedagogami, muzykoterapeutkami, instruktorkami zajęć metodą E.E. Gordona, dzielą się one wspólnymi doświadczeniami, tworząc dzięki temu wyjątkowe wydarzenia, które łączą w sobie muzykę klasyczną z innymi gatunkami muzyki. Dzięki unikatowemu połączeniu różnych stylów muzycznych oraz zabaw i animacji, muzyka staję się bardzo przystępna dzieciom i dorosłym.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła