• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Aktualności

Polsko-rosyjski okrągły stół koprodukcji


21 XI, godz. 13.00-16.00

Miejsce: Sala Modelatornia, Teatr Studio, Plac Defilad 1

„Polsko-rosyjski okrągły stół koprodukcji” to spotkanie producentów i reżyserów poświęcone szansom i problemom związanym ze współpracą międzynarodową na gruncie koprodukcji. W ciągu ostatnich lat liczba produkcji z udziałem Polski i Rosji nie stanowiła znaczącego procentu wszystkich powstałych w polskiej koprodukcji filmów. Niemniej, pośród nich znalazły się zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne a także krótkometrażowe a nawet serial. Podczas spotkania uczestnicy zastanowią się nad przyczynami obecnej sytuacji i rozważą możliwości współpracy. Będzie to też okazja do zaprezentowania przez reżyserów fragmentów filmów, do których szukają koproducenta.

Uczestnicy okrągłego stołu ze strony polskiej:

Dorota Roszkowska-reżyserka, producentka, twórczyni Arkana Studio, propagatorka kina dokumentalnego w Polsce.

Krzysztof Kopczyński - właściciel firmy Eureka Media, reżyser i producent filmów dokumentalnych, autor książek i artykułów na temat kultury polskiej XX i XXI wieku

Dariusz Jabłoński - Prezes Apple Film Production, reżyser filmowy, producent, założyciel Niezależnej Fundacji Filmowej promującej polską kulturę filmową w kraju i za granicą.

Uczestnicy okrągłego stołu ze strony rosyjskiej:

Alisa Strukowa – dyrektor programowy Festiwalu Kina Rosyjskiego „Okno do Europy”.

Witalij Manskij - rosyjski reżyser filmów dokumentalnych, producent, dyrektor festiwalu „Artdocfest” i pomysłodawca Rosyjskiej Nagrody w dziedzinie kina dokumentalnego „Gałązka laurowa”.

Swetłana Kuczmajewa – producent, na festiwalu reprezentuje film „Ostatnie lato” Jewgienija Zwiezdakowa.

Diana Szałasznaja – producent, na festiwalu reprezentuje rosyjsko-ukraiński film „Wykopalisko” Siergieja Dachnina.

Irakli Koczłamazaszwili – reżyser, na festiwalu prezentuje swój film „Pradziad”, nakręcony w rosyjsko-gruzińskiej koprodukcji.

Ełła Omielczenko- reżyserka, na festiwalu prezentuje swój film „Portier”, a także nowy projekt w fazie rozwoju „Szczęśliwi ludzie”.

Wiera Storożewa – reżyserka, na festiwalu prezentuje swój film „9 dni i jeden poranek”.

Reżyserów, producentów, dziennikarzy, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu w charakterze widzów bądź zaprezentować fragment swojego projektu, prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres: wydarzenia@ear.com.pl. Liczba miejsc ograniczona.


 

powrót