• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Inne wydarzenia

Restauracja Babooshka zaprasza na specjalny pokaz filmu „Zanim noc nas nie rozdzieli”!

27 listopada o godzinie 19 w Restauracji Babooshka przy ul. Grójeckiej 18/20 odbędzie się pokaz filmu „Zanim noc nas nie rozdzieli” w reżyserii Borisa Chlebnikowa. O czym tak naprawdę rozmawiają kobiety i mężczyźni? Film oparty na prawdziwych historiach, podsłuchanych w jednej z bardzo drogich restauracji. Jeden z szalonych dni z życia artystów, biznesmenów, kochanek Rubensa i bananowej młodzieży. Seria odcinków powiązana postaciami dwóch kelnerów: grubego i chudego. Obydwoje są beznadziejnie zakochani. Jeden w swojej żonie, drugi w żonie cudzej. Ale prawdziwa miłość rodzi się w kuchni...
Projekcji będzie towarzyszył mały poczęstunek.

Polsko rosyjski okrągły stół koprodukcji

„Polsko-rosyjski okrągły stół koprodukcji” to spotkanie producentów i reżyserów poświęcone szansom i problemom związanym ze współpracą międzynarodową na gruncie koprodukcji. W ciągu ostatnich lat liczba produkcji z udziałem Polski i Rosji nie stanowiła znaczącego procentu wszystkich powstałych w polskiej koprodukcji filmów. Niemniej, pośród nich znalazły się zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne a także krótkometrażowe a nawet serial. Podczas spotkania uczestnicy zastanowią się nad przyczynami obecnej sytuacji i rozważą możliwości współpracy. Będzie to też okazja do zaprezentowania przez reżyserów fragmentów filmów, do których szukają koproducenta.

Uczestnicy okrągłego stołu ze strony rosyjskiej:
Alisa Strukowa – dyrektor programowy Festiwalu Kina Rosyjskiego „Okno do Europy”.
Witalij Manski - rosyjski reżyser filmów dokumentalnych, producent, dyrektor festiwalu „Artdokfest” i pomysłodawca Rosyjskiej Nagrody w dziedzinie kina dokumentalnego „Gałązka laurowa”.
Swetłana Kuczmajewa – producent, festiwalu reprezentuje film „Ostatnie lato” Jewgienija Zwiezdakowa.
Diana Szalasznaja – producent, na festiwalu reprezentuje rosyjsko-ukraiński film „Rozłam” Siergieja Dachnina.
Irakli Koczlamazaszwili – reżyser, na festiwalu prezentuje swój film „Pradziad”, nakręcony w rosyjsko-gruzińskiej koprodukcji.
Ella Omielczenko- reżyserka, na festiwalu prezentuje swój film „Szwajcar”, a także nowy projekt w fazie rozwoju „Szczęśliwi ludzie”.
Wiera Storożewa – reżyserka, na festiwalu prezentuje swój film „Dziewięć dni i jeden poranek”.
Olga Galickaja – dziennikarka filmowa, prezenterka radiowa, znana blogerka. Pracowała w radiu Echo Moskwy, Radiu Majak, Radiu Kultura. Krytyczka filmowa radia Biznes FM. Pisze dla magazynu New Times, gazet MK, Niewskoje wremia, Gazety rosyjskiej.

Uczestnicy okrągłego stołu ze strony polskiej:
Dorota Roszkowska-reżyserka, producentka, twórczyni Arkana Studio, propagatorka kina dokumentalnego w Polsce.
Krzysztof Kopczyński - właściciel firmy Eureka Media, reżyser i producent filmów dokumentalnych, autor książek i artykułów na temat kultury polskiej XX i XXI wieku.
Dariusz Jabłoński - Prezes Apple Film Production, reżyser filmowy, producent, założyciel Niezależnej Fundacji Filmowej promującej polską kulturę filmową w kraju i za granicą.