• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Aktualności

8. Sputnik zaprasza na pokaz prasowy filmu „Klasa specjalna” Iwana I. Twierdowskiego!


W następną środę – 22 października – zapraszamy na pierwszą projekcję 8. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Zaprezentujemy Państwu pełnometrażowy debiut Iwana I. Twierdowskiego „Klasa specjalna”.

Autor błyskotliwej krótkometrażówki „Pieski haj”, prezentowanej w zeszłym roku na Sputniku, tym razem proponuje widzom swój zaskakująco dojrzały pełnometrażowy debiut. Zaledwie 25-letni reżyser podjął się trudnej tematyki funkcjonowania niepełnosprawnych dzieci w warunkach szkolnych. Klasy specjalne, do których kwalifikowane są dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności fizycznej i psychicznej, są w Rosji formą edukacji szkolnej przeznaczonej dla uczniów „specjalnej troski”. Osobna klasa, oddzielny korytarz, specjalny program nauczania i prawie pełne odizolowanie od rówieśników – wszystko to potęguje problemy wieku dorastania i wypacza objawy normalności. Główna bohaterka jest dla pozostałych uczniów promykiem nadziei na wyrwanie się z zaklętego kręgu. Niestety spędzony w klasie czas bezlitośnie skoryguje jej marzenia o przyjaźni i miłości…

Wszystkich zainteresowanych dziennikarzy serdecznie zapraszamy 22 października o godzinie 13:00 do warszawskiej Kinoteki, sala nr 5.

UWAGA!   Przedstawicieli mediów zapraszamy również do akredytowania się na warszawską edycję 8.Sputnika nad Polską:   

http://sputnikfestiwal.pl/2014/wypelnij

 

ZOBACZ ZWIASTUN




powrót