• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Aktualności

Fasolinki na 8. Małym Sputniku!


Przed nami kolejny weekend z rosyjskimi bajkami! 29 i 30 listopada Mały Sputnik ponownie zawita do Kinoteki.

Pomysłowa bohaterka „Bajek Maszy” nie tylko w ciekawy sposób opowie nam najpiękniejsze ludowe historie rosyjskie, ale także zapozna nas ze swoim futrzanym przyjacielem z opowieści o „Maszy i niedźwiedziu”. Fascynujące dzieje Rusi Kijowskiej przypomną nam „Dobrynia Nikitycz i Smok Gorynycz”, „Ilja Muromiec i Słowik Rozbójnik”, „Iwan Carewicz i Szary Wilk” oraz „Trzej Bohaterowie i Szamachańska caryca”.

 

W sobotę o 11:30 zapraszamy na warsztaty recyklingowe z zespołem Fraszek Igraszek, podczas których uczestnicy przemienią się w małych budowniczych i architektów. Zadaniem każdego będzie stworzenie kolorowej i jedynej w swoim rodzaju budowli, wzorowanej na Cerkwi Wasyla Błogosławionego.

 

29 listopada o 12:30 zapraszamy także wszystkie dzieci na odlotowe warsztaty z Klawą Planetą, podczas których stworzymy i ozdobimy wielką tekturową rakietę. Pomogą nam kosmiczne rekwizyty - kolorowe okulary, gwiezdne czółka, bransoletki i wszystko, co podpowie nam wyobraźnia!

 

Niedzielę po raz kolejny spędzimy w towarzystwie Planety Robotów. 30 listopada o 10:00 i 12:30 zapraszamy na warsztaty. Podczas fantastycznych zajęć z LEGO robotyki uczestnicy będą mogli zbudować i zaprogramować swojego własnego robota. Zwieńczeniem zajęć będzie wielki robo-turniej. Przypominamy o zapisach na warsztaty – zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail: sputnik1@ear.com.pl

 

Kochamy kino, ale nieustannie cenimy również książki. Małych moli książkowych tradycyjnie zapraszamy o 12:00 na niedzielne czułe czytanki w „Czułym Barbarzyńcy”. Tym razem pochylimy się nad „Złotym kluczykiem”, bajką napisaną przez legendarnego rosyjskiego mistrza pióra - Aleksieja Tołstoja.

 

Na zakończenie 8. Małego Sputnika odbędzie się koncert popularnego zespołu dziecięcego Fasolinki. Ich piosenki znane są już od 24 lat! Znalazły swoje miejsce nawet w podręcznikach szkolnych. Utwory i układy choreograficzne zespołu będzie można podziwiać w niedzielę – 30. listopada – o godz. 11:30 przed projekcją bajki „Królowa śniegu”.

 

Fantastyczną zabawę z interaktywnym graffiti przygotuje dla Was sala zabaw Bajkolandia. Dzięki Graffiti Wall będziecie mogli wyświetlić dowolny obraz na specjalnym ekranie, rysować po nim jak na tablecie, a nawet imitować prawdziwe graffiti poprzez sterowanie puszką ze sprayem.

 

Jak co roku czekają też na Was dmuchane zamki, bańki mydlane, malowidła na buziach i szalona zabawa z Be Active Group.

 

Wszystkim widzom „Małego Sputnika” przypominamy o naszym konkursie plastycznym. Narysujcie swojego ulubionego bohatera bajki lub animacji festiwalowej. Prace można składać do 30 listopada w biurze festiwalowym w Kinotece lub wysłać zeskanowany rysunek na adres: konkurs@ear.com.pl.
powrót