• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Koncerty

Barto

28.11.2014, godz. 20.30

 

Miejsce: Skład butelek, ul. 11 listopada 22
Bilety: 10zł, dostępne w klubie w dniu koncertu

 

Od 2006 roku niezmiennie zaskakują: formą, tekstem, wyglądem. Ta electro-punkowa grupa w ciągu 7 lat nieźle namieszała w rosyjskim świecie muzycznym: z ulubionego lubiereckiego odkrycia krytyka muzycznego - Artioma Troickiego, przetransformowała się w paradoksalną petersburską formację wielokrotnie zmieniającą swe oblicze. Grupę uważa się za modną, skandalizującą, undergroundową. Sami muzycy określają swoją twórczość jako niezależną i elektroniczną.

Na koncie zespołu jest 6 długogrających albumów (wśród nich covery i remixy) oraz wiele singli, własny serial na kanale youtube, DJing, współpraca z takimi artystami jak Wasilij Szumow (Centr), Aleksander Liwer (N.O.M.), Liocha Nikonow (P.T.W.P) czy Dmitrij Feo Porubow (Psicheja). Lista osiągnięć zespołu jest dość psychodeliczna: niezależna muzyczna nagroda „Stepnoj Wolk” sąsiaduje z tytułem „Album roku” przyznanym przez czasopismo Cosmopolitan za płytę „Секс, насилие и хорошее настроение” (Seks, przemoc i dobre samopoczucie).

W ciągu pierwszych lat funkcjonowania zespół stał się jedną z najczęściej koncertujących kapeli undergroundowych w kraju, z czasem rozszerzając zasięg swojej twórczości o kolejne kraje Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej. Grupa występowała na festiwalu Manka fest w Estonii, dobroczynnym koncercie Toma Stopparda „Rock’n’Roll” w Rosyjskim Małym Teatrze Akademickim, na festiwalu Złota Maska w Polsce, podczas Great Live Music Fest w Indiach, na Laba Daba na Łotwie i Post Fest w Rosji. A to tylko mały wycinek ich koncertowego życia.

W 2010 roku zespół wzbogacił swój repertuar o piosenkę „Готов”, która zaśpiewana podczas obrony lasu Chimkowskiego zyskała sławę skandalizującej. W obronie zespołu wystąpiło wielu fanów, społeczność internetowa i znany prawnik Sergiej Bieliak. W tym samym roku zespół po raz pierwszy wykorzystał w nagraniach akordeon. Środki na realizację albumu “Прекрасная эпоха” (Przepiękna epoka) grupa zebrała za pomocą crowdfoundingu.

Pikantne teksty dotykające codziennych, życiowych problemów połączone z energiczną muzyką
i niecodzienną stylizacją muzyków tworzą wybuchową mieszankę, która w listopadzie wstrząśnie Warszawą.


WYDARZENIE na FACEBOOK`u

www.bartomusic.ru


                  powrót