• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Koncerty

Wowa z Charkowa

29.11.2014, godz. 20.30

 

Bilety: 15zł, dostępne w klubie w dniu koncertu

 

Wraz ze Składem Butelek zapraszamy na koncert pięcioosobowej kapeli WOWA z CHARKOWA! Muzycy zapewnią niecodzienną dawkę SŁOWIAŃSKIEJ energii i ożywcze dźwięki!

Wbrew sugerującej co innego nazwie, zespół WOWA Z CHARKOWA pochodzi z Polski, z Kalisza. Lider zespołu – Waldemar Bajak, z pochodzenia „Lech, Czech i Rus”, jest autorem tekstów i muzyki. Zespół ma na koncie ponad 200 koncertów w kraju i za granicą, między innymi z Wojciechem Kordą oraz zespołami: Lady Pank, Enej, Kult, Gypsy King.

Na ścieżce dźwiękowej do filmu „Fotograf” Waldemara Krzystka (reż. także : „Mała Moskwa” , „80 milionów” itd. ) znajduje się utwór w wykonaniu Wowy, pt. „Nie dlya menya”.

W repertuarze zespołu są stare i nowe utwory rosyjskich artystów, takich jak Sznurow (LENINGRAD), Wysocki, Sewerny i ukraińskiej 5nizzy. Jest też kryminalny folklor z Odessy oraz piosenki autorskie z płyty „ZŁOTY ZĄB”.

Płyta "Złoty ząb" jest ciekawą mieszanką różnych stylów muzycznych. Teksty (wszystkie pisane przez lidera grupy) należy traktować z przymrużeniem oka, pamiętając równocześnie o ukrytych w nich znaczeniach i symbolach. Na płycie znajdziemy na przykład proste i wesołe historie o "najlepszym dla serca i głowy kwasie chlebowym Oboloń" oraz niebanalne porady dla kobiet, takie jak w piosence "Nie pij wódki babo, gdy masz głowę słabą". Jednak autor porusza również tematy polityczno-społeczne – w "nie do końca krzywym" zwierciadle pisze o: stabilności Euro, celebrytach, klasie robotniczej, niepodległej Ukrainie oraz o Putinie, który zazdrości podmiotowi lirycznemu białych zębów. Historie zawarte w piosenkach nawiązują do wschodnich korzeni wokalisty, opisującego świat z perspektywy obywatela Polski, urodzonego w Czechach…

 

WYDARZENIE na FACEBOOK`u

 

www.wowazcharkowa.dl.pl


   powrót