• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Koncerty

Koncert Filipa Wejsa i Michaiła Segała

27.11.2014, godz. 20.30, Kino Kinoteka

 

Wyjątkowe wydarzenie! Po raz pierwszy na Sputniku można będzie usłyszeć koncert jednego z reżyserów filmów konkursowych. Michaił Segał, twórca „Opowieści” i „Filmu o Aleksiejewie” wystąpi na jednej scenie ze swoim przyjacielem i autorem piosenek ze ścieżki dźwiękowej jego filmów – Filipem Wejsem.

Twórcza współpraca Michaiła Segała i Filipa Wejsa trwa już wiele lat. Obaj artyści urodzili się w 1974 roku w mieście Orioł. Poznali się na studiach, kiedy Michaił, uczący się na Wydziale reżyserskim grał z kolegami swoje autorskie piosenki, a Filip, uczeń szkoły muzycznej i lider grupy „Pieriod Lda”, eksperymentował w sztukach teatralnych. Pierwszy wspólny koncert artyści zagrali na scenie Orłowskiego Teatru Dramatycznego w 1993 roku, choć każdy z nich wystąpił wtedy ze swoim zespołem. Natomiast później wielokrotnie występowali razem a nawet śpiewali nawzajem swoje piosenki. Filozoficzna liryka i styl na styku piosenki autorskiej i muzyki rockowej to przestrzeń, w której spotkały się muzyczne światy obu autorów.

Później Michaił wyjechał do Moskwy i najpierw zyskał popularność jako twórca teledysków (przede wszystkich dla popularnych rosyjskich rockowych i hip-hopowych grup), a później został reżyserem filmowym. W dwóch z trzech pełnometrażowych filmów Segała można usłyszeć piosenki Filipa Wejsa: solo, z zespołem a nawet z orkiestrą symfoniczną.

Lirycznie, gitarowo, kameralnie – tego wieczoru nie można przegapić!


               powrót