• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Festiwalowe miejsca

Babooshka

Babooshka to miejsce, gdzie spróbujecie Państwo prawdziwie rosyjskiej kuchni, która powstała z  tęsknoty kulinarnej za daniami z naszych rodzinnych domów. Większość naszych pracowników i wszyscy kucharze pochodzą ze Wschodu, są to Rosjanie lub Ukraińcy, którzy proponują naszym gościom swoje smaki z dzieciństwa: pielmieni, bliny, soliankę. Istotą kuchni rosyjskiej są proste zupy, dania mączne, mięsne, kaszе, różnorodne wypieki… I taki jest nasz kulinarny kierunek – bezpretensjonalnie, klasycznie, pożywnie, smacznie i niedrogo.
W naszych restauracjach proponujemy tradycyjne rosyjskie dania: pielmieni nadziewane wołowiną, baraniną i wieprzowiną oraz bliny przekładane masłem, które podajemy na gorąco, ze śmietaną, łososiem lub kawiorem, ale także z konfiturami i miodem. Warto wspomnieć też o zupie soliance i przepysznej potrawie o nazwie Chinaki czyli baraninie duszonej z warzywami i czosnkiem, z której jesteśmy dumni. Alkohole, które serwujemy wyjątkowo dobrze smakują z naszymi przekąskami: śledziem z cebulą i pod pierzynką.
Rustykalna stylizacja naszych trzech restauracji sprzyja dobrej zabawie cenionej przez Polaków, a przytulne wnętrze nadaje spotkaniom beztroski i niezobowiązujący klimat. Naszymi działaniami staramy się przybliżyć nie tylko wschodnią kuchnię, ale również kulturę. Wspieramy rosyjskich wykonawców, których koncerty współorganizujemy. Babooshka we wszystkich trzech restauracjach opowiada gościom swoją historię, ale przede wszystkim zaraża miłością do kuchni, tradycji i kultury rosyjskiej.

 

Kontakt:


Restauracja Babooshka Grójecka
ul. Grójecka 18/20, 02-301 Warszawa
Tel. 22 659 70 17
Email: babooshka@babooshka.pl

 

Bistro Babooshka Oboźna
ul. Oboźna 9, lok. 102, 00-332 Warszawa
Tel. 22 406 33 66
Email: babooshka@babooshka.pl

powrót