• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Festiwalowe miejsca

Teatr Rampa

 

Teatr Rampa na Targówku jest unikatowym miejscem na teatralnej mapie Warszawy. Wieloletnia tradycja teatru muzycznego miesza się tu z nowoczesnością w formie i treści, a najnowszą rzeczywistość artystyczną kreuje nowa fala utalentowanych twórców. Spektakle przygotowane są z myślą o wszystkich grupach Widzów, o różnorodności ich gustów i oczekiwań, dzięki czemu Rampa określana jest jako Teatr Przyjazny. W sezonie 2012/2013 bawiło się w nim 80 tysięcy widzów!

Teatr Rampa to trzy różnorodne sceny, na których zobaczyć można zarówno klasykę literatury polskiej i zagranicznej, jak również autorskie, często nowatorskie i zaskakujące swoją wyjątkowością i blaskiem spektakle. Do nich z pewnością należy jeden z największych musicali współczesności- RENT, o którym mówi się, że odmienił Broadway na zawsze. Jego warszawska premiera odbyła się 24 października br. stając się od razu wielkim wydarzeniem i sukcesem.

W repertuarze teatru znaczące miejsce zajmuje również dramaturgia oparta o literaturę rosyjską na czele z intrygującą interpretacją "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa, poetycka "Jaskółka" wg. Turgieniewa czy wprowadzony na scenę w tym roku komediodramat "Sonata Kreutzerowska" wg. opowiadania Tołstoja, na który uczestników Festiwalu Sputnik serdecznie zapraszamy.

 

 

teatr rampapowrót