• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Festiwalowe miejsca

Teatr Druga Strefa

Teatr Druga Strefa to jedna z pierwszych warszawskich prywatnych scen repertuarowych oficjalnie założona w 1997 roku, choć działająca nieprzerwanie od roku 1989 (na początku jako nieinstytucjonalna grupa teatralna). Od 2006 roku siedziba teatru znajduje się w postindustrialnej przestrzeni przy Magazynowej 14a na Mokotowie.

Powołana do życia przez Dyrektora Sylwestra Biragę jest otwartym miejscem nieskrępowanej wymiany twórczej. Poza produkcją własnych spektakli, nierzadko gości debiutantów, artystów offowych, niezależnych, alternatywnych. Na poziomie treści, formy i estetyki jest w ciągłym ruchu – rozedrgana podąża za rozwojem osobistym i zawodowym swojego twórcy. To on, Sylwester Biraga, odpowiada za kształt, który przybiera, materię, którą się wypełnia, energię, którą obdarowuje widzów i ludzi, którzy się w niej odnajdują.

W jej repertuarze znajdą Państwo pełen wachlarz form i gatunków – od spektakli dziecięcych czy lalkowych, poprzez teatr tańca i burleskę, aż po klasykę czy dramaty współczesnych pisarzy z całego świata.

Bardzo ważna jest dla nas promocja polskiej kultury scenicznej w kraju i poza jego granicami. Od piętnastu lat ściśle współpracujemy z litewską Polonią, która okrzyknęła nasz teatr Drugą Redutą. Nasze sztuki wystawiane były również, m.in. we Francji, Rosji, na Słowacji, Białorusi, Ukrainie. Autorski spektakl Sylwestra Biragi Fin de… jako jedyna polska sztuka w historii został nagrodzony prestiżową nagrodą "Coup de Coeur 2009" na Festiwalu w Avignonie.

Od czterech już lat nasz teatr jest gospodarzem i głównym organizatorem festiwalu Dni Teatru na Mokotowie, którego głównym celem programowym jest promocja kultury lokalnej i demokratyzacja teatru.

 

Kontakt: ul. Magazynowa 14A, info@teatrdrugastrefa.pl, tel. 606 295 607

 

teatr druga strefapowrót