• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Spotkania

Spotkanie z Adel Hayrapetyan i Gevorgiem Kehyanem


24 XI 2014, godz. 19.30 (po projekcji filmu Welcome Home)

 

MIEJSCE: Kino Kinoteka

 

Dwójka ormiańskich imigrantów, którzy z powodzeniem odnaleźli się w polskiej rzeczywistości.

 

Adel Hayrapetyan- etnografka, malarka, artterapeutka, od 20 lat mieszka w Polsce. Pierwszy raz do Krakowa, gdzie miała wystawę i serię wykładów, trafiła w latach 90. Wcześniej wielokrotnie stykała się z Polakami w Armenii, min. umożliwiając wymianę handlową w swoim mieszkaniu. WinyleMaryli Rodowicz i Czesława Niemenabyły dla ormiańskiej inteligencji symbolami wolności. Swoje obrazy pokazywała m. in. w Rosji, Szwecji, Niemczech, obecnie pracuje nad organizacją międzynarodowego pleneru w Armenii.

 

Gevorg Kehyanem – historyk sztuki, pracownik organizacji ATD Czwarty Świat, stypendysta programu „Młodzi naukowcy” Studium Europy Wschodniej, w Polsce od 3 lat. Do Warszawy przyjechał na zaproszenie Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie by prowadzić w szkołach zajęcia na temat działania bez przemocy, opowiadać uczniom o Gandhim, o Mandeli, o doświadczeniach kombatantów. Współpracuje z Ośrodkiem dla Cudzoziemców na Targówku, prowadzi badania dotyczące postrzegania ubóstwa przez potrzebujących.

 

Goście Festiwalu opowiedzą o swoich imigranckich doświadczeniach, sytuacji obcokrajowców w Polsce i związkach z Ojczyzną.

Spotkanie organizowane we współpracy z Fundacją Vox Humana.


powrót