• balet Zachwycający Balet Moisiejewa w październiku w Polsce! (więcej...)
  • Jak mam na imię Grand Prix 8. Sputnika nad Polską dla filmu Niginy Sajfułłajewej Jak mam na imię (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 8. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
  • Jury Jury
    8. „Sputnika nad Polską”, (więcej...)
Wystawy

Wystawa „Imigranci Sukcesu”


20-30 XI 2014, Kino Kinoteka

 

„Imigranci sukcesu” to cykl ilustrowanych zdjęciami wywiadów z cudzoziemcami o drodze, jaką musieli przebyć, zanim zaadaptowali się w nowym miejscu. Historie obcokrajowców, którzy odnieśli sukces zawodowy w Polsce, zostały zebrane w ramach projektu „Pierwszy krok integracji” Stowarzyszenia Vox Humana.

Efektem końcowym projektu jest wystawa, na której przedstawione są portrety i historie obcokrajowców mieszkających w Polsce. Wśród nich są pracownicy naukowi, architekci, artyści, właściciele restauracji, pracownicy organizacji pozarządowych. Łączy ich to, że dzięki swojej sile, determinacji i wytrwałości pokonują przeszkody i osiągają sukcesy. Ponad połowa bohaterów to osoby pochodzące z krajów byłego bloku wschodniego: Białorusi, Ukrainy, Gruzji, Armenii.

Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy polskiego społeczeństwa na temat imigrantów, przełamywanie stereotypów i budowanie dialogu międzykulturowego oraz pozytywnego wizerunku cudzoziemców w Polsce. Autorzy wystawy pragną pokazać, że różnorodność kulturowa jest bogactwem, które może pozytywnie i twórczo wpływać na relacje społeczne. Ponadto chcą zwrócić uwagę na fakt, iż imigranci mają wiele do zaoferowania społeczeństwu przyjmującemu.

Wystawa prezentowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Vox Humana.

Wystawa "Imigranci sukcesu" powstała w ramach projekt “Pierwszy krok integracji” współfinansowanego przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i Budżet Państwa.

 


      powrót