Aktualności

Kino VR na Sputniku!


Wspólnie z World of VR oraz dzięki uprzejmości grupy inicjatywnej Russian VR Seasons przygotowaliśmy dla naszych widzów program krótkometrażowych filmów sferycznych w wirtualnej rzeczywistości. Pokazy odbędą się w kinie Luna w niedzielę - 12 listopada – w godz. 10:00 – 13:30 oraz 15:00 – 18:30 w cyklach kilkunastominutowych co pół godziny.

 

Sztuka rosyjska przez wielkie S

 

„Ermitaż VR. Zanurz się w historię” zabierze nas w podróż do Ermitażu z epoki carskiej Rosji za pomocą najnowszych technologii, które łączą wirtualną rzeczywistość z kinem. To pierwsza w Rosji wirtualna wycieczka, którą poprowadzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych rosyjskich aktorów – Konstantin Chabienskij!

 

„Między Pietrowem i Wodkinem” pozwoli nam przenieść się do archiwalnych kadrów przedrewolucyjnej Rosji za pomocą najbardziej znanego obrazu Kuźmy Pietrowa-Wodkina „Kąpiel czerwonego konia”.

 

Przez Bajkał na Kamczatkę

 

Podczas projekcji dokumentu „Jezioro Bajkał: duch zimy” weźmiemy udział w buddyjskiej ceremonii, odbywającej się w Iwołgińskiej Świątyni oraz wybierzemy się na spacer po lodowej tafli wraz z wielbicielami zimowych kąpieli.

 

Kolejny film dokumentalny zabierze nas w podróż na „Kamczatkę”, gdzie zapierającą dech w piersiach przyrodę północnej Rosji obejrzymy, zjeżdżając na snowboardzie.

 

Otwarty Kosmos

 

Wraz z radzieckim kosmonautą Aleksiejem Leonowem odbędziemy lot statkiem kosmicznym „Woschod-2”, a następnie postawimy pierwsze kroki w otwartej przestrzeni kosmicznej! Umożliwi nam to animacja „Czas pionierów. Pierwsze wyjście człowieka w przestrzeń kosmiczną”.

 

Ponownie założymy skafandry i wyruszymy w „Otwarty kosmos” w pierwszym w historii panoramicznym wideo z otwartej przestrzeni kosmicznej.

 

Bez barier

 

„VRability: Maksim Kisielow” to pierwszy rosyjski projekt VR 360 stopni, wykorzystujący wirtualną rzeczywistość jako motywację dla osób z niepełnosprawnością. Opowiada o pasji Maksima Kiselowa, jedynego na świecie łyżwiarza figurowego, który porusza się na wózku.

 

Kilka historii obyczajowych

 

„Historia pewnego błazna” opowie nam o nieznanych szczegółach z ostatniego dnia życia najsłynniejszego królewskiego błazna. Wraz z genialnym naukowcem z filmu „Poza ciałem” weźmiemy udział w niebezpiecznym eksperymencie, mającym udowodnić istnienie życia po śmierci. Oprócz tego „W rodzinnym gronie” zagłębimy się w relacje czterech nietypowych par i zobaczymy, jak zmieniały się one na przestrzeni kilku lat. Na koniec dowiemy się, jaką niespodziankę przygotuje dla nas bohater animacji „Przygody Am Niama. Nieproszony gość.”

 

Zanurz się w wirtualnej rzeczywistości z 11. Sputnikiem!

http://www.sputnikfestiwal.pl/2017/vr


        

powrót


Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR:

MKiDN Ministerstwo FR

Polska:

pisf zakochaj sie w warszawie
Rosja:

centrum r

360stopni boria.pl drukarnia visent

E.A.R Empik bardzo bardzo niebo kopernika oficyna bbc klub komediowy południk zero akademia fotografii bioarp szerokie tory katiusza . kino praha teatr ateneum teatr współczesny studio wydawnictwo czarne edipresse świat książki prószyński i spółka editio claroscuro wydawnictwo literackie booker mito bagatela slajdy legalna kultura

tvp kultura tvp3 kino polska kino tv rmf classic cjg24 ams Aktivist kino Hiro Ekrany art papier Film&TV Kamera Fragile akcent Przedsiebiorcy@eu kie Ewropa krytyka literacka nowa europa wschodnia przegląd Rosyjski Kurier Warszawski Zupełnie inny świat co i gdzie eastbook example Filmaster Irka rosyjska ruletka na ekranie rynek wschodni nigdy więcej


mk aif ap . afisha proficinema . forsmi . . .