SPUTNIK RUSSIAN VR SEASONS
Wspólnie z World of VR (www.worldofvr.eu) oraz dzięki uprzejmości grupy inicjatywnej Russian VR Seasons (www.russianvrseasons.ru) przygotowaliśmy dla naszych widzów niezapomnianą atrakcję – program krótkometrażowych filmów sferycznych w wirtualnej rzeczywistości. Pokazy odbędą się w kinie Luna 12.11 w godzinach 10:00-13:30 i 15:00-18:30 co półgodziny.

World of VR
pierwszą w Polsce agencją z kompletną usługą Virtual Reality.

Russian VR Seasons
Projekt został stworzony w 2017 roku przez profesjonalistów z dziedziny VR: Georgija Mołodcowa („VRability”), Denisa Siemionowa („Great Gonzo Studio”), Aleksandrę Sadikową i Natalię Siewieriną („Rewolucja Kulturalna”). Grupa zrzesza twórców filmowych, artystów, producentów i innych przedstawicieli kreatywnych zawodów, którzy tworzą i popularyzują projekty w formie wirtualnej rzeczywistości. „Russian VR Seasons” to niezależne stowarzyszenie non-profit, współpracujące z ośrodkami edukacyjnymi i międzynarodowymi festiwalami filmowymi.

PROGRAM FILMÓW:

Jezioro Bajkał: duch zimy
7 min 22 s, dokumentalny (360 3D), USA, Rosja, 2016 r.
Reżyserzy: Michael Owen, Georgij Mołodcow
Produkcja: MEDIACOMBO (USA), VRability (Rosja), PROSENSE (Rosja)
Strona projektu: www.baikalvr.mediacombo.net
Film został nakręcony za pomocą sferycznego sytemu kamer stereo na bazie GoPro z wykorzystaniem technologii dźwięku przestrzennego. Pierwsza część wieloodcinkowego projektu daje widzom możliwość wzięcia udziału w buddyjskiej ceremonii, odbywającej się w Iwołgińskiej Świątyni, umożliwia spacer po lodowej tafli wraz z wielbicielami zimowych kąpieli oraz odwiedzenie innych malowniczych miejsc nad Jeziorem Bajkał.
Udział w festiwalach:
IDFA Crossmedia Forum 2016
Dubai International Film Festival
Tampere International Film Festival - DDD60 VR Cinema Program

Czas pionierów. Pierwsze wyjście człowieka w przestrzeń kosmiczną
4 min 22 s, animacja, Rosja, 2017 r.
Reżyser: Aleksandr Gorochow
Produkcja: CGF Studio, Bazelevs
Strona studia: www.cgfww.com
18 marca 1965 o 11:30 czasu moskiewskiego w trakcie lotu statku kosmicznego „Woschod-2” człowiek po raz pierwszy w historii wyszedł w przestrzeń kosmiczną. Radziecki kosmonauta Aleksiej Leonow przez ponad 12 minut orbitował w otwartym kosmosie. Temu historycznemu wydarzeniu poświęcony jest VR-film CGF Studio.

Historia pewnego błazna
6 min 6 s, fabularny, Rosja, 2016 r.
Reżyser: Aleksiej Bystrickij
Scenariusz, produkcja: Aleksiej Lichnickij
Strona studia: www.vrfilmfest.ru
Film opowiada o nieznanych szczegółach z ostatniego dnia życia najsłynniejszego królewskiego błazna. Zwycięzca EMC VR Film Lab – eksperymentalnego laboratorium kina sferycznego - założonego przez moskiewską szkołę filmową, firmę Dell EMC oraz Stowarzyszenie wirtualnej rzeczywistości w czerwcu 2016 r, w ramach EMC VR Film Festival.
Udział w festiwalach:
EMC VR Film Festival (Rosja)
MIXAR VR Film Fest (Rosja)
Screen4All 360 Film Festival (Francja)
VR Film Fest | Stockholm (Szwecja)
MOVISTAR BRCN 360 Film Festival (Hiszpania)

VRability: Maksim Kisielow
6 min 23 s, dokumentalny, Rosja, 2016 r.
Reżyser: Georgij Mołodcow
Producenci: Georgij Mołodcow, Stanisław Kolesnik, Dmitrij Agutin
Produkcja: VRability
Strona projektu: www.vrfilmfest.ru
VRability – pierwszy rosyjski projekt VR 360 stopni, wykorzystujący wirtualną rzeczywistość jako motywację dla osób z niepełnosprawnością. Opowiada o pasji Maksima Kiselowa, który jest jedynym na świecie łyżwiarzem figurowym, poruszającym się na wózku.
Udział w festiwalach:
EMC VR Film Festival (Rosja)
MIXAR VR Film Fest (Rosja)
VR Film Fest | Stockholm (Szwecja)
Tampere International Film Festival - DDD60 VR Cinema Program (Finlandia)

Między Pietrowem i Wodkinem
3 min 40 s, animacja, Rosja, 2017 r.
Reżyserzy: Denis Siemionow, Natalia Siewierina
Strona projektu: www.cultrev.ru
Pierwsza część trylogii „Rewolucja kulturowa” poświęcona wydarzeniom 1912 roku. Za pomocą historii pewnego obrazu opowiada o głównych wydarzeniach, które miały miejsce na scenie kulturowej Imperium Rosyjskiego. Dzięki najnowszym technologiom widzowie mają możliwość obejrzenia archiwalnych kadrów przedrewolucyjnej Rosji oraz przeniesienia się do najbardziej znanego obrazu Kuźmy Pietrowa-Wodkina „Kąpiel czerwonego konia”.

W rodzinnym gronie
3 min 20 s, игровой, Россия, 2016 г.
Reżyser: Linara Bagautdinowa
Pomysłodawca, producent: Walerij Rogatin
Strona: www.vrfilmfest.ru
Relacje z życia 4 różnych par na przestrzeni kilku lat. Uczestnik EMC VR Film Lab - eksperymentalnego laboratorium kina sferycznego, założonego przez moskiewską szkołę filmową, firmę Dell EMC oraz Stowarzyszenie Wirtualnej Rzeczywistości w ramach EMC VR Film Festival.
Udział w festiwalach:
EMC VR Film Festival (Rosja)
MIXAR VR Film Fest (Rosja)
Screen4All 360 Film Festival (Francja), Lichter FilmFest (Германия)

Ermitaż VR. Zanurz się w historię
15 min, fabularny, Rosja
Reżyser: Michaił Antykow,
Producent: Siergiej Zacharow
Film umożliwia widzom podróż do Ermitażu z epoki carskiej Rosji za pomocą najnowszych technologii, które łączą wirtualną rzeczywistość z kinem. To pierwsza w Rosji wirtualna wycieczka, którą poprowadzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych rosyjskich aktorów – Konstantin Chabienskij.
Wraz z przewodnikiem widzowie będą mogli nie tylko odwiedzić najskrytsze miejsca muzeum, ale również zostać uczestnikami najważniejszych wydarzeń w historii Ermitażu.

Poza ciałem
12 min, fabularny, Rosja
Reżyser oraz autor scenariusza: Maksim Nikonow
Genialny naukowiec przeprowadza na sobie niebezpieczny eksperyment, mający udowodnić istnienie życia po śmierci. Postanawia się uśmiercić, aby zaobserwować proces, w którym dusza opuszcza jego ciało. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem i naukowiec musi podjąć walkę o powrót do życia.

Przygody Am Niama. Nieproszony gość.
2 min 20 s, animowany, Rosja
Am Niam nieoczekiwanie dostał przesyłkę. Jaka niespodzianka go czeka?

Kamczatka
3 min, dokumentalny
Reżyser: Dmitrij Tieriem
Film umożliwia widzom znalezienie się w centrum zachwycającej przyrodą Kamczatki – zjazd na snowboardzie i przeżycie niesamowitej przygody.

Otwarty kosmos
7 min, 44 sek, reżyser: Jana Jełaszowa
Reżyser: Eduard Czyżykow
Produkcja: RT360
Czas założyć skafander i wyruszyć w Kosmos wraz z załogą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - taką możliwość daje wam RT360 w pierwszym w historii panoramicznym wideo z otwartej przestrzeni kosmicznej.

RT: Rewolucja 360. Dwór.
Lipiec 1917 roku. Napięcie polityczne sięga zenitu. Uzbrojone jednostki policji wypełniają ulice Piotrogrodu, oddziały kozackie i patrole, oddelegowane do stolicy usiłują stłumić powstanie przeciwko Rządowi Tymczasowemu.
4 min 26 sek, fabularny, Rosja
Reżyser: Aleksandr Skriabin
Produkcja: RT360
Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR:

MKiDN Ministerstwo FR

Polska:

pisf zakochaj sie w warszawie
Rosja:

centrum r

360stopni boria.pl drukarnia visent

E.A.R Empik bardzo bardzo niebo kopernika oficyna bbc klub komediowy południk zero akademia fotografii bioarp szerokie tory katiusza . kino praha teatr ateneum teatr współczesny studio wydawnictwo czarne edipresse świat książki prószyński i spółka editio claroscuro wydawnictwo literackie booker mito bagatela slajdy legalna kultura

tvp kultura tvp3 kino polska kino tv rmf classic cjg24 ams Aktivist kino Hiro Ekrany art papier Film&TV Kamera Fragile akcent Przedsiebiorcy@eu kie Ewropa krytyka literacka nowa europa wschodnia przegląd Rosyjski Kurier Warszawski Zupełnie inny świat co i gdzie eastbook example Filmaster Irka rosyjska ruletka na ekranie rynek wschodni nigdy więcej


mk aif ap . afisha proficinema . forsmi . . .