JURY KONKURSU FILMÓW FABULARNYCH

ANDRZEJ KOŁODYŃSKI, krytyk filmowy, redaktor naczelny miesięcznika „KINO”. Jest doktorem filmologii i wykładowcą historii kina w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autor książek o popularnych gatunkach filmowych, m.in. „Seans z wampirem” czy „Dziedzictwo wyobraźni”, pozycji naukowych z teorii dokumentu i historii kina polskiego, redaktor wielu wydawnictw oraz tłumacz,. Bierze udział w audycjach radiowych omawiając aktualny repertuar kin.

JULIA KIJOWSKA to jedna z najciekawszych polskich aktorek młodego pokolenia. Wielokrotnie nagradzana zarówno za dokonania teatralne jak i filmowe.
Urodziła się w 1981 roku w Warszawie.
W 2005 roku ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Od 2006 do 2012 roku była aktorką Teatru Dramatycznego, od 2013 należy do zespołu warszawskiego Teatru Ateneum.
Pierwszą rolę na dużym ekranie zagrała w "Boisku bezdomnych" Kasi Adamik (2008). W tym samym roku wystąpiła również  w ostatnim filmie Piotra Łazarkiewicza "0_1_0". W 2010 roku zagrała w "Wenecji" Jana Jakuba Kolskiego i "Linczu" Krzysztofa Łukaszewicza. Za rolę Chai w filmie Agnieszki Holland „W ciemności” została nominowana po raz pierwszy do nagrody im. Z. Cybulskiego 2011r, (druga nominacja w 2017 roku). Kolejne lata przyniosły role pierwszoplanowe: rolę Marii w filmie „Miłość” Sławomira Fabickiego (2012) nagrodzoną na Festiwalu w Salonikach (2013) oraz rolę Korduli w "Serce, serduszko”" Jana Jakuba Kolskiego (2014). Dotąd dwukrotnie pracowała z reżyserem Wojtkiem Smarzowskim, a współpraca ta zaowocowała rolami w filmach "Drogówka" (2013) i "Pod mocnym aniołem" (2014).
W roku 2016 roku można było oglądać ją w aż trzech obrazach: thrillerze "Sługi boże" Mariusza Gawrysia, "Czerwonym pająku" Marcina Koszałki oraz w wielokrotnie nagradzanych "Zjednoczonych stanach miłości" Tomasza Wasilewskiego.
3 października 2017 roku w warszawskim teatrze Ateneum miała miejsce premiera spektaklu „Spowiedź motyla”, gdzie Julia zadebiutowała jako współreżyserka i autorka piosenek. Na deskach tego teatru możemy ją też oglądać w głośnym spektaklu „Tramwaj zwany pożądaniem” w reżyserii Bogusława Lindy.
W 2018 roku na ekrany kin wejdzie „Nina” w reż. Olgi Chajdas, z Julią w tytułowej roli.


KUBA CZEKAJ ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2010 roku oraz Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.
  Jego debiut fabularny – „Baby Bump” został nagrodzony na 72 Festiwalu w Wenecji. Ponadto zdobył wiele innych nagród i wyróżnień w Polsce i na świecie (m.in. OutFest w Los Angeles).
Kolejny film reżysera – „Królewicz Olch” został wyróżniony nagrodą młodego Jury podczas Festiwalu w Gdyni. Amerykańska premiera filmu odbyła się podczas Festiwalu Slamdance w Park City, a europejska podczas Festiwalu FIlmowego w Berlinie. 
Podczas Berlinale 2017 scenariusz jego następnego filmu pt. „Sorry Polsko” uhonorowano „Baumi Script Development Award” - nagrodą upamiętniającą producenta Karla Baumgartnera, został on też nagrodzony Scripteast dla scenariusza, który powstaje w Europie Wschodniej i Środkowej na festiwalu w Cannes.
Kuba napisał i wyreżyserował także wielokrotnie nagradzane filmy krótkometrażowe: „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” oraz „Twist & Blood”.
JURY KONKURSU FILMÓW DOKUMENTALNYCH

WOJCIECH KASPERSKI
Wielokrotnie nagradzany reżyser, scenarzysta, producent. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi, uznanie przyniósł mu cykl filmów rosyjskich „Nasiona”, „Otchłań” i „Ikona”. Filmy zdobyły ponad czterdzieści nagród i prezentowane były na festiwalach na całym świecie, m.in. Cannes, Tribeca, IDFA, AFI Fest, DOK Leipzig i inne. W filmie fabularnym zadebiutował thrillerem „Na granicy” z premierą na OFF Camera oraz Cairo International. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Mieszka i pracuje w Warszawie.


PAWEŁ ŁOZIŃSKI
Ur. w 1965 w Warszawie. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Reżyser, scenarzysta, operator i producent filmów dokumentalnych. Wykłada reżyserię filmu dokumentalnego w PWSFTviT w Łodzi oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej.
Członek Polskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Członek Zarządu Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych. Wieloletni ekspert i lider komisji eksperckich w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Tutor międzynarodowych warsztatów filmu dokumentalnego „Świat od świtu do zmierzchu“ oraz warsztatów rozwoju projektu Doc Lab Poland.


WOJCIECH STAROŃ
Operator filmowy. Reżyser filmów dokumentalnych. Fotograf. Urodził się w 1973 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Absolwent, a obecnie wykładowca Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. W 2011 roku na 61. IFF w Berlinie Wojciech Staroń został laureatem Srebrnego Niedźwiedzia za zdjęcia do filmu fabularnego „El Premio” („Nagroda”) w reż. Pauli Markovitch. Jako operator pracuje z wybitnymi reżyserami m.in. Krzysztofem Krauze, Joanną Kos-Krauze, Diego Lermanem, Paulą Markovitch, Jerzym Śladowskim, Jackiem Bławutem czy Agnieszką Glińską. Robił zdjęcia do m.in. „Rodziny na sprzedaż”, „Papuszy”, „Pod Ochroną” „Nagrody”, „Placu Zbawiciela”, „Jeszcze nie wieczór”, „Don Juana”, „Uwikłanych” czy „Themerson and Themerson”.Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR:

MKiDN Ministerstwo FR

Polska:

pisf zakochaj sie w warszawie
Rosja:

centrum r

360stopni boria.pl drukarnia visent

E.A.R Empik bardzo bardzo niebo kopernika oficyna bbc klub komediowy południk zero akademia fotografii bioarp szerokie tory katiusza . kino praha teatr ateneum teatr współczesny studio wydawnictwo czarne edipresse świat książki prószyński i spółka editio claroscuro wydawnictwo literackie booker mito bagatela slajdy legalna kultura

tvp kultura tvp3 kino polska kino tv rmf classic cjg24 ams Aktivist kino Hiro Ekrany art papier Film&TV Kamera Fragile akcent Przedsiebiorcy@eu kie Ewropa krytyka literacka nowa europa wschodnia przegląd Rosyjski Kurier Warszawski Zupełnie inny świat co i gdzie eastbook example Filmaster Irka rosyjska ruletka na ekranie rynek wschodni nigdy więcej


mk aif ap . afisha proficinema . forsmi . . .