Wydarzenia Małego Sputnika w Kinie Luna

Warsztaty filmowe „Nakręć się! ” dzieci opanowują kino

4 listopada 2017 r., w ramach Małego Sputnika, najmłodsi miłośnicy kinematografii wzięli udział w wyjątkowych warsztatach filmowych.

Podczas warsztatów Elwira Kańczugowska opowiedziała nam o pierwszych fotografiach, ożywianiu przedmiotów animacją poklatkową, kinie czarno-białym oraz niemym. Dowiedzieliśmy się jak powstał pierwszy film! Jednak tym razem o historii było krótko, bo skupiliśmy się na nowoczesności, która była tematem przewodnim tegorocznego festiwalu. Zobaczyliśmy na filmach jak działają techniki 3D, efekty specjalne oraz jak działają kamery go-pro oraz drony. Sami wykonaliśmy okulary trójwymiarowe, które pomogły nam zrozumieć, co dzieje się w filmach 3D.

Zapraszamy do obejrzenia pamiątki z warsztatów – relacji w postaci filmu!


ZOBACZ RELACJE

 


 

Data: 4.11.2017, godz. 13:00-15:00

 


Najmłodszych miłośników kinematografii zapraszamy na wyjątkowe warsztaty filmowe. Opowiemy o pierwszych fotografiach, ożywianiu przedmiotów animacją poklatkową, kinie czarno-białym oraz niemym. Dowiemy się, jak powstał pierwszy film! O historii będzie jednak krótko, gdyż skupimy się na nowoczesności, która jest tematem przewodnim tegorocznego festiwalu. Zobaczymy, jak działają techniki 3D, efekty specjalne, kamery go-pro oraz drony. Sami wykonamy okulary trójwymiarowe, które pomogą nam zrozumieć to, co dzieje się w filmach 3D. Sprawdzimy się też w efektach specjalnych na zielonym tle. Tworząc ekipę filmową, sprawdzimy kilka tricków i zobaczymy się na dużym ekranie. Pamiątka z warsztatów w postaci filmu – relacji będzie później dostępna na stronie festiwalu. Warsztaty poprowadzi Elwira Kańczugowska – artystka sztuk wizualnych i animatorka.

 

 

ZAPISY: do 3.11, e-mail:malysputnik@ear.com.pl


powrót


Inne wydarzenia


Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR:

MKiDN Ministerstwo FR

Polska:

pisf zakochaj sie w warszawie
Rosja:

centrum r

360stopni boria.pl drukarnia visent

E.A.R Empik bardzo bardzo niebo kopernika oficyna bbc klub komediowy południk zero akademia fotografii bioarp szerokie tory katiusza . kino praha teatr ateneum teatr współczesny studio wydawnictwo czarne edipresse świat książki prószyński i spółka editio claroscuro wydawnictwo literackie booker mito bagatela slajdy legalna kultura

tvp kultura tvp3 kino polska kino tv rmf classic cjg24 ams Aktivist kino Hiro Ekrany art papier Film&TV Kamera Fragile akcent Przedsiebiorcy@eu kie Ewropa krytyka literacka nowa europa wschodnia przegląd Rosyjski Kurier Warszawski Zupełnie inny świat co i gdzie eastbook example Filmaster Irka rosyjska ruletka na ekranie rynek wschodni nigdy więcej


mk aif ap . afisha proficinema . forsmi . . .