fb
wersja rosyjska

Złota Kolekcja Filmów Sputnika

Złota Kolekcja Filmów Sputnika DVD 2012 przygotowała niespodziankę dla wszystkich kinomanów!

Misją 35mm jest przypomnienie i promowanie niesłusznie zapomnianej, znakomitej rosyjskiej kinematografii. Nieustannie poszukujemy kolejnych pereł kina, zarówno znanych, jak i początkujących reżyserów.
Wiosną kolekcja Sputnika wzbogaci się o niezwykłe Boxy poświęcone najwybitniejszym twórcom światowej kinematografii. Już od marca arcydzieła kina rosyjskiego w najlepszym wydaniu pojawią się na sklepowych półkach.
Pierwsza z planowanych kolekcji poświęcona Aleksandrowi Sokurowowi- tegorocznemu laureatowi Grand Prix Sputnik- ukaże się w Polsce po raz pierwszy w specjalnym, czteropłytowym wydaniu. Alekander Sokurow jest niepodważalnym mistrzem obrazu, który w każdym dziele wydobywa intrygującą autorską wizję. Kino Sokurowa jest swego rodzaju misterium, prowadzącym do zatarcia granicy miedzy rzeczywistością a fikcją. W jego filmy często przenika poetyka snu oraz głęboka analiza psychiki bohaterów. Niezwykle ważną rolę w filmach Sokurowa odgrywa obraz. Reżyser stosuje zabieg nieostrych, zamglonych zdjęć, który w znaczący sposób wpływa na odbiór filmowej rzeczywistości przez widza. Filmy Aleksandra Sokurowa, choć specyficzne w swej formie i treści, emanują niezwykłą siłą, która powoduje, że na długo zapadają w pamięć. Zamysł autorski nie pozostawia widza obojętnym, pochłaniając jego myśli jeszcze na długo po zakończeniu seansu. Tytuły, które proponujemy w tym wydaniu to niejako przekrój przez działalność artystyczną Sokurowa.

Premiery na rok 2012:

Marzec 2012
Box filmów Aleksandra Sokurowa:
- Dni zaćmienia, 1988
- Smutna obojetność, 1986
- Samotny głos człowieka, 1987
- Cielec, 2000

Kwiecień 2012
Box filmów Georgija Kozincewa:
- Hamlet, 1964
- Don Kichot, 1957
- Król Lear, 1970

Maj 2012
Box filmów Aleksieja Germana:
- Dwadzieścia dni bez wojny, 1976
- Mój przyjaciel Iwan Lapszin, 1984
- Kontrola drogowa, 1985

Czerwiec 2012
Box filmów Gleba Panfiłowa:
- Początek, 1970
- Trzeba przejść i przez ogień, 1965

Pojedyncze wydania:
- Zastygnij, umrzyj, zmartwychwstań, reż. Witalij Kaniewskij, 1989
- Monolog, reż. Ilja Awerbach, 1972