fb
wersja rosyjska


Aktualności Małego Sputnika„Mały Sputnik” – 7. Laboratorium Małego Widza!

plakat 7. listopada rozpocznie się 7. edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. W bajkowe weekendy 9 - 10 oraz 16 - 17 listopada zapraszamy najmłodszych widzów do udziału w porankach sekcji dziecięcej Festiwalu – Mały Sputnik.

Jak co roku grono przyjaciół Małego Sputnika powiększy się o nowych bohaterów najlepszych rosyjskich animacji. Uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych wywołają nowe przygody zwariowanej rodzinki z serialu „Biała i Strzała: odlotowa rodzinka”, będącym kontynuacją perypetii gwiezdnej drużyny psów-kosmonautów, którą poznaliśmy podczas 5. urodzin „Małego Sputnika”. Wraz z bohaterami bajki „Skrzydła” przeniesiemy się w podniebny świat myśliwca SU-27, który rozpoczyna naukę w szkole, przeżywając swoją pierwszą miłość do pięknej Błyskawicy. Ponadto do znanych nam dzielnych bohaterów historycznej Rusi Kijowskiej dołączą „Iwan Carewicz i Szary Wilk”, którzy opowiedzą małym kinomanom historię młodzieńca zabiegającego o rękę pięknej córki Cara.

Na 7. Małym Sputniku nie może oczywiście zabraknąć wiernych zuchów z kultowych bajek rosyjskich! Pod lupę weźmiemy główne postaci „Czeburaszka”, „Wilka i zająca” oraz „Misia Puszatka”. Ludowe bajki rosyjskie w nowatorski sposób opowie tytułowa bohaterka „Bajek Maszy”, a w świąteczny klimat wprowadzą nas krąglutkie „Kikoriki”, prezentując zabawne historie-metafory.

Mały Sputnik stał się już pierwszoklasistą! Jako żądny wiedzy uczeń wraz z całą sputnikową klasą weźmie udział w masie niezapomnianych, naukowych doświadczeń! We wszystkie weekendowe poranki wraz z Funiversity przeprowadzimy eksperymenty inspirowane odkryciami rosyjskich naukowców. Na inną niż wszystkie lekcję fizyki zaprosi nas warszawska Sztukarnia wraz z którą będziemy mogli nie tylko obserwować doświadczenia, ale również wziąć w nich czynny udział! Temat lekcji „Akcja – reakcja” zostanie uwieczniony na filmowej animacji.

Nie zabraknie też atrakcji dla wielbicieli nauk humanistycznych. Tradycyjnie już wybitni polscy aktorzy przeczytają dzieciom najpiękniejsze rosyjskie bajki w Klubokawiarni „Czuły Barbarzyńca”. Przedstawiciele Wydawnictwa Zakamarki już dzisiaj poszukują odważnych pomocników do rozwikłania zagadki detektywistycznej!

Mali artyści będą mogli rozwijać także swoje talenty muzyczne i plastyczne. Podczas warsztatów recyklingowych wraz z ekipą Fraszki Igraszki stworzymy niepowtarzalne matrioszki z pozornie bezużytecznych materiałów. Spotkania w kawiarni muzycznej Nutka Cafe zapewnią wesołą zabawę podczas plastycznych i muzycznych zajęć inspirowanych kulturą Rosji.

Amatorom sztuki teatralnej zaproponujemy spektakl Teatrzyku Raz-Dwa-Trzyk - „Latający statek” - piękną rosyjską baśń, opowiadającą o sile dobroci i przyjaźni.

Na zakończenie 7. urodziny Małego Sputnika uświetni koncert kultowego Zespołu Fasolki. Razem z wykonawcami zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli zaśpiewać takie przeboje jak: „Mydło wszystko umyje”, „Bursztynek” czy „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.

Nie zabraknie dmuchanych zamków, baniek mydlanych i gry w koło fortuny z uwielbianym przez Małych Sputnikowiczów, pozytywnie zakręconym „Kręciołkiem”!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami!