fb
wersja rosyjska

WILK I ZAJĄC

Reżyseria: Wiaczesław Kotionoczkin
Scenariusz: Aleksandr Kurlandskij
Zdjęcia: 1969–1995
Gatunek: Serial animowany
Rok: 1969–1995, czas: 2 x 90 min.
Dystrybutorem bajki jest firma SDT Film

Kultowa bajka o przygodach sympatycznego Zająca, którego wciąż próbuje dopaść Wilk. W nieustannych gonitwach przeżywają wiele zabawnych przygód, z których Zając zawsze wychodzi cało.

Główne postaci:

Wilk – jest chuliganem i rozrabiaką, choć czasem zdarzy mu się uronić łzę. Pali papierosy Biełomory, co nie rzutuje na jego świetną kondycję fizyczną. Jest postacią bardzo wszechstronną, niesamowicie wysportowaną. Nie są mu obce takie dziedziny sportu, jak: łyżwiarstwo, narciarstwo, podnoszenie ciężarów, nurkowanie, fechtunek, jazda konna, gimnastyka artystyczna, które uprawia z pasją. Jest uzdolniony muzycznie, gra na gitarze, bałałajce, śpiewa i tańczy. Kiedy już schwyta Zająca, nigdy nie śpieszy się, by go zjeść, tylko przedłuża moment oczekiwania, co zawsze go gubi.

Zając – miły dzieciak z dużymi niebieskimi oczami i różowymi policzkami. Hoduje kwiatki na balkonie, wypoczywa nad jeziorem, jeździ na nartach wodnych, gra w tenisa. Zając, mimo wszystko, nie boi się Wilka, kiedy ma okazję, zawsze pomacha mu z bezpiecznej odległości, odwiedzi w szpitalu, nie zostawia w ciężkich chwilach.

kadry z filmu    

2013-11-09, godz. 12:45, Kinoteka Sala 6,

2013-11-10, godz. 10:30, Kinoteka Sala 4,

2013-11-16, godz. 10:00, Kinoteka Sala 3,


Przejdź do spisu wszystkich filmów