fb
wersja rosyjska

Koncerty

MESSER CHUPS

11 XI, godz. 20:30
Miejsce: Basen, ul. Marii Konopnickiej 6

Messer Chups to jeden z najciekawszych współczesnych zespołów rosyjskich, którego trzon stanowi para artystów znanych jako Oleg Gitarkin oraz ZombieGirl. Ich trudna do jednoznacznego zdefiniowania muzyka jest mieszanką surf rocka, horrorpunka, gothabilly, cabaretu i sampli filmowych z lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Występy Messer Chups to nie tylko żywiołowa, pełna zwariowanych brzmień muzyka, ale też niezwykłe wizualne show. Wykorzystując zlepki fragmentów kultowych filmów klasy B, artyści tworzą idealne tło dla swoich koncertów.
Warszawski koncert grupy, który odbędzie się w ramach Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”, stanowi część projektu: ELEKTRONICZNA ODYSEJA, poświęconego Lwowi Thereminowi, rosyjskiemu naukowcu i wynalazcy pierwszego na świecie bezdotykowego elektronicznego instrumentu - thereminu. Chociaż nazwa może wydawać się większości dość egzotyczna, brzmienie thereminu na pewno zna każdy, a wątek filmowy nie jest tu przypadkowy.

Tych, których ciekawi, w jaki sposób wszystkie te elementy łączą się ze sobą, zapraszamy 11 listopada do Basenu na koncert Messer Chups. Będzie kosmicznie!

                  powrót