fb
wersja rosyjska

Festiwalowe miejsca


SPUTNIK PHOTOS

Sputnik Photos są międzynarodowym zespołem, założonym w 2006 roku przez fotografów-dokumentalistów z Europy Centralnej i Wschodniej. Zjednoczyliśmy się, by mieć możliwość obserwacji i utrwalenia naszego otoczenia oraz wspólnych doświadczeń zamieszkiwania Środkowej i Wschodniej Europy w okresie transformacji.
Członkowie zespołu są znanymi fotografami, pochodzącymi z Polski oraz Centralnej i Wschodniej Europy, są zwycięzcami ważnych międzynarodowych wystaw fotograficznych, takich, jak World Press Photo oraz Pictures of the Year. Wspólnie zorganizowaliśmy kilkadziesiąt wystaw fotograficznych na świecie, nasze projekty zostały zauważone podczas międzynarodowych festiwali fotograficznych i wzmiankowane w międzynarodowych publikacjach.
Ważną część naszej pracy stanowią książki z fotografiami, powstające we współpracy z pisarzami i dziennikarzami. Wierzymy, że ta forma prezentacji jest właściwą nagrodą za skupienie i zaangażowanie fotografików w ten długoterminowy projekt. Oprawa graficzna naszych projektów została opracowana przez Anię Nałęcką / Tapir Book Design.

Prowadzimy takżedziałalność edukacyjną – organizujemy warsztaty, uczestniczymy w programach szkoleniowych oraz konsultacjach.

W skład zespołu Sputnik Photos wchodzą: Andriej Balco, Jan Brykczyński, Manca Juvan, Andrei Liankevich, Michał Łuczak, Justyna Mielnikiewicz, Rafał Miłach, Adam Panczuk, Agnieszka Rayss.

sputnik photos

Kontakt: www.sputnikphotos.com; e-mail: info@sputnikphotos.compowrót