fb
wersja rosyjska

Festiwalowe miejsca


TEATR STUDIO

Długa tradycja artystycznej działalności Józefa Szajny i Jerzego Grzegorzewskiego, wybitnych reżyserów i dyrektorów Teatru Studio, stworzyła niepowtarzalny charakter instytucji otwartej na teatralny eksperyment — poszukiwania nowych form scenicznego wyrazu.

W 2011 r. stanowisko dyrektora naczelnego objął Roman Osadnik. Wprowadzone przez niego zmiany w sposobie promowania i kształtowania wizerunku teatru, a także otwarcie go na nowe projekty (cykle: The Met Opera HD, Siesta w Studio; współpraca z Instytutem Reportażu, cykle audycji radiowych TOK FM nadawanych z Teatru ) spowodowały, że w krótkim czasie Teatr Studio znów stał się chętnie odwiedzanym miejscem.

Agnieszka Glińska, od 2012 r., dyrektor artystyczny STUDIO, kontynuuje i jednocześnie rozwija linię programową teatru. Swoją dyrekcję rozpoczęła od zbudowania silnego i różnorod­nego zespołu, zapraszając do współpracy artystów z innych warszawskich scen. Do artystów Teatru Studio — Ewy Błaszczyk, Ireny Jun, Stanisława Brudnego, Mirosława Zbroje­wicza i innych dołączyli aktorzy współpracujący przez wiele lat z Agnieszką Glińską — Dorota Landowska, Joanna Szczepkowska, Marcin Bosak, Łukasz Simlat, Krzysztof Stelmaszyk, Krzysztof Stroiński.

Pierwszy nowy sezon STUDIO potwierdził trafność dokonywanych wyborów i podbił serca kolejnych widzów.
 
W tym sezonie teatr zaplanował m.in. trzy tytuły w reżyserii Agnieszki Glińskiej („Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Wiśniowy sad” oraz „Jak zostałam wiedźmą”, bajkę napisaną przez Dorotę Masłowską na specjalne zamówienie Studio) oraz dwie sztuki Davida Mameta („Anarchistka”, „Oleanna”).

teatr studio

Miejsce: PKiN, pl. Defilad 1
Kontakt: tel. 22 656 69 41, e-mail: bilety@teatrstudio.plpowrót