fb
wersja rosyjska

Przedstawienia teatralne

MISTRZ I MAŁGORZATA

15.11 godz. 19:00
16.11 godz. 19:00

Miejsce: Scena Duża, Teatr Rampa, ul. Kołowa 20
Czas trwania: 150 min (z przerwą)

„Mistrz i Małgorzata" w Teatrze Rampa to zupełnie nowa interpretacja dzieła Bułhakowa autorstwa i w reżyserii Michała Konarskiego. To opowieść o odwiecznym pojedynku Dobra ze Złem, o wielkiej bitwie między szatanem i Małgorzatą o duszę i ciało jej ukochanego Mistrza, która odbywa się w centrum Moskwy połowy lat 30-tych XX wieku.
Między tymi zbrojnymi hufcami zobaczymy parę zakochanych zwykłych ludzi - Małgorzatę i Mistrza, którzy tylko pragną odrobiny miłości i małego ciepłego szczęścia. Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić? Odpowiedzi na to i na inne pytania muszą znaleźć już sami Widzowie.

W akcję komediodramatu wplatają się utwory Izaaka Dunajewskiego z radzieckich filmów propagandowych z tamtych lat: Wołga, Wołga i Świat się śmieje.
W rankingu miesięcznika Teatr - „Najlepsi w sezonie 2011-2012" spektakl „Mistrz i Małgorzata" otrzymał nominację w kategorii „Najlepsza adaptacja teatralna (opracowanie tekstu)".

Autor: Michaił Bułhakow
Przekład: Irena Lewandowska, Witold Dąbrowski
Reżyseria: Michał Konarski
Scenografia: Michał Konarski
Adaptacja: Michał Konarski
Tłumaczenie piosenek: Michał Konarski
Choreografia: Inga Piechowska
Kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Muzyka: Fabian Włodarek, Jakub Orłowski
Obsada: Robert Kowalski, Dominika Łakomska, Marek Frąckowiak, Kamila Boruta-Hycnar,
Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz, Agnieszka „Fajka" Fajlhauer, Joanna Górniak, Katarzyna Kozak,  Brygida Turowska, Klementyna Umer, Leszek Abrahamowicz, Andrzej Chudy, Piotr Furman, Maciej Gąsiorek, Michał Konarski, Konrad Marszałek, Julian Mere, Andrzej Niemirski, Robert Tondera, Tadeusz Woszczyński, Jacek Zawada, Daniel Zawadzki

     powrót